EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Ataşehir değer kazanmaya devam ediyor

İstanbul Anadolu yakasının sakin ve modern ilçelerinden Ataşehir’de konut kiraları ve satılık konut fiyatları artmaya devam ediyor.

Son zamanlarda geliştirilen markalı konut projeleri, yeni yapılan alışveriş mekanları, doğayla iç içe sakin ve modern yaşantısı ile dikkat çekmeye devam eden istanbul Anadolu yakası ilçelerinden Ataşehir’de konut fiyatları yükselmeye devam ediyor.

Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olacak İstanbul Finans Merkezi projesine de ev sahipliği yapan ilçenin bazı mahallerinde konut fiyatları son dört yıl içinde yüzde 100’e varan oranlarda yükseliş yaşadı.

Ataşehir’den çok değerlenen mahalleler arasında TÜİK 2016 verilerine göre İnönü Mahallesi ve Kayışdağı Mahallesi dikkat çekiyor. 17 mahallesinde yaklaşık yarım milyon kişinin yaşadığı Ataşehir ilçesinde konut fiyatlarının en çok yükseldiği mahallelerin başında Kayışdağı, İnönü ve İçerenköy mahalleleri geliyor.

Ekim verilerine göre de bu 3 mahallede satılık konutların fiyatları sırasıyla son 4 senede yüzde 91,1, yüzde 81,4 ve yüzde 56,9 oranlarında artış gösterdi. Bu veriye göre; İnönü Mahallesi’nde konut fiyatı ortalama 412 bin 949 TL, İçerenköy Mahallesi’nde ortalama 489 bin 519 TL ve Kayışdağı Mahallesi’nde ortalama 309 bin 345 TL şeklinde gerçekleşti.

Kiralık konut fiyatlarında ise son 4 sene içerisinde en fazla değerlenen mahalleler; Esatpaşa, Fetih ve İçerenköy mahalleleri olarak belirlendi. Esatpaşa Mahallesi’nde kiralık konutlarda fiyatlar ortalama 1.357 TL, Fetih Mahallesi’nde ortalama 1.528 TL ve İçerenköy Mahallesi’nde de ortalama 1.653 TL şeklinde gerçekleşti.