Nef Ormantepe
2 Yıl Sonra Teslim
Nef Ormantepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Self İstanbul
1 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı

Asya ile Avrupa'yı yaya olarak geçme hayali gerçek oluyor

Sondaj çalışmalarına geçtiğimiz günlerde başlanan İstanbul Boğaziçi Bulvarı tamamlandığında, Asya'dan Avrupa'ya yürüyerek geçmek mümkün olacak.

Geçen hafta hizmete açılan Avrasya Tüneli'yle İstanbul'un iki yakası motorlu araçlar için bir kez daha birleşti. Asya ve Avrupa'yı İstanbul Boğazı'nın altından 2'nci kez kavuşturan Avrasya Tüneli vatandaşlardan büyük ilgi gördü. İstanbul'un trafik sorununa da çözüm olması beklenen Avrasya Tüneli'nin açılmasından sonra gözler yeni mega projelere çevrildi.

Sondaj çalışmaları başladı

İstanbul'un iki yakasını 6'ncı kez birbirine bağlayacak, Üsküdar-Kabataş arasında iki kilometre uzunluğundaki yayaların ve bisikletlilerin geçeceği "İstanbul Boğaziçi Bulvarı" için sondaj çalışmaları başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş'ın, ustalık dönemi vaatlerinden biri olan projenin ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı. İBB şirketlerinden BİMTAŞ, “Taahhüt Altında Bulunan Kabataş-Üsküdar Arası Boğaz Geçiş Yaya Tüneli Deniz ve Kara Sondajlarının Yapılması Hizmet Alım İşi” adı altında yaptığı sondaj ihalesini, merkezi Ankara'da bulunan Envy Enerji ve Çevre Yatırımları AŞ, 7 milyon 500 bin liraya üstlendi.

Bir kıtadan diğerine yaya olarak geçilecek

Sondaj çalışmalarının 12 Mart 2017'ye kadar tamamlanması beklenen projenin 2019 yılının üçüncü çeyreğine kadar hizmete açılması bekleniyor. Denizin 20 metre altından geçecek iki katlı yaya tünelinin üst katından yayalar ve bisikletliler geçecek.
Alt katından ise lastik tekerlekli, elektrikli araçlar yolcu taşıyacak.