EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Artvin’in 60 yıllık hayali Cankurtaran Tüneli’nde tarih belli oldu

Artvin’in 60 yıllık hayalinde sona yaklaşıldı. 2010’da yapımına başlanan Rize-Artvin-Ardahan karayolundaki Cankurtaran Tüneli, 1 Mart’ta hizmete açılacak.

Yapımına 2010 yılında başlanan ve Artvin’in 60 yıllık hayali olan Rize-Artvin-Ardahan karayolundaki Cankurtaran Tüneli için açılış tarihi belli oldu. Tünel, 1 Mart’ta trafiğe açılacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Artvin AK Parti İl Başkanlığı, Artvin’in 60 yıllık hayali olan Cankurtaran Tüneli’nin 1 Mart 2018’de saat 12.30’da trafiğe açılacağını duyurdu. Tünelin Hopa giriş noktasından yapılacak olan açılışa Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan katılacak. Duyuruda tüm halkın açılışa davet edildiği belirtildi.

Cankurtaran Tüneli, Artvin’in Borçka ile Hopa ilçeleri arasındaki Rize-Artvin-Ardahan karayolundaki 690 rakımlı Cankurtaran Geçidi’nde yer alıyor. Karadeniz’i Doğu Anadolu Bölgesi üzerinden İran’a bağlayan tünel, zorlu kış şartlarında sürücülerin korkulu rüyası olan Cankurtaran Geçidi’ne alternatif olarak inşa edildi.

5 BİN 900 METRE UZUNLUĞUNDA ÇİFT TÜPLÜ TÜNEL

Cankurtaran Tüneli’nin temeli, 2010 yılında dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan Başbakan Binali Yıldırım tarafından atılmıştı.

5 bin 900 metre uzunluğundaki çift tüplü Cankurtaran Tüneli’nin delme işlemleri 2014 yılında tamamlanmıştı.

Cankurtaran Tüneli, Hopa-Çavuşlu mevkiinde 200 metre kotundan başlayarak 5 bin 900 metre uzunluğunda devam ederek Borçka-Çifteköprü mevkiinde 400 metre kodunda son buluyor. Tünel 36 kilometrelik Hopa-Borçka karayolunda mesafeyi 14 kilometreye düşürüyor.