EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Arnavutköy, İstanbul Havalimanı ile birlikte değerlendi

Arnavutköy, İstanbul Havalimanı ile birlikte değerlendi. Bölgede son bir yılda konut değerleri yüzde 13.69 arttı.

29 Ekim’de resmi açılışı yapılan İstanbul Havalimanı’nın yer aldığı Arnavutköy’de konut değerleri son bir yılda yüzde 13.69 arttı. Ortalama konut büyüklüğünün 105 metrekare olduğu Arnavutköy’de metrekare satış fiyatı ise 2 bin 156 TL olarak belirlendi.

KONUT YATIRIMININ GERİ DÖNÜŞÜ 24 YIL

İstanbul Arnavutköy’de konut fiyatları son bir yılda yüzde 13.69 artış gösterdi. Endeksa’nın verilerine göre; bölgedeki son dört yıllık fiyat artışı ise yüzde 48 seviyesinde oldu.

Ortalama konut büyüklüğünün 105 metrekare olduğu Arnavutköy’de metrekare satış fiyatı ise 2 bin 156 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 24 yıl olarak belirlendi.

EN ÇOK DEĞER KAZANAN MAHALLELER BELLİ OLDU

Endeksa verilerine göre Arnavutköy’de konut yatırımında en fazla değer kazanan mahalleler Haraççı, Hicret, Mustafa Kemal Paşa, Karlıbayır, Anadolu, Atatürk, İslambey ve merkez olarak açıklandı.

Arnavutköy’de en fazla değer kazanan mahallelerin başında Haraççı geliyor. Haraççı’da ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 175 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 26 olarak tespit edildi. Konut artışı yüzdesiyle ikinci sırada gelen Hicret Mahallesi’nde konut metrekare satış fiyatı 2 bin 651 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 17, onu takip eden Mustafa Kemal Paşa’da ise konut metrekare satış fiyatı 2 bin 601 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 16 oldu.

Karlıbayır’da konut metrekare satış fiyatı 2 bin 308 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 16, Anadolu’da konut metrekare satış fiyatı 2 bin 155 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 15, Atatürk’te konut metrekare satış fiyatı bin 969 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 11, İslambey’de konut metrekare satış fiyatı 2 bin 157 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 10, merkezde ise konut metrekare satış fiyatı 2 bin 307 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 9 olarak belirlendi.