EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Arap yatırımcının Türkiye’deki gayrimenkule ilgisi arttı

Arap yatırımcıların Türkiye’ye ilgisi artışa geçti. Türk-Yemen İş Konseyi Başkanı Muhammed Uğurcan Barman, “Gelen taleplere yetişmekte zorlanıyoruz” dedi.

Türk-Yemen İş Konseyi Başkanı Muhammed Uğurcan Barman, Arap yatırımcıların gayrimenkul sektörüne ilgisinin arttığını söyledi. Arap ülkelerden gelen taleplere yetişmekte zorlandıklarını ifade eden Barman, “Gayrimenkul sektörüne Arap yatırımcıların ilgisi her zamankinden fazla. Birçok yatırımcı Türkiye’den konut almak, yatırım yapmak için adeta yarış halinde” dedi. Barman, özellikle Yemen, Irak ve Katarlı yatırımcıların ilgisinin her zamanki dönemden daha fazla olduğunu belirtti.

YABANCILAR DOĞRU PROJELERLE TÜRKİYE’YE ÇEKİLEBİLİR

Türkiye’den gayrimenkul alındığında oturum hakkı kazanıldığını hatırlatan Muhammed Uğurcan Barman, bu durumun küçük yatırımcı için bir fırsat olarak görüldüğünü ifade etti. Barman, “1 milyon Dolar yatırım yapan yabancı Türk pasaportu elde edebiliyor. Ancak bu tutara ulaşamayanlar ise ikametgâh izni için yatırımlarını büyük bir hızla gerçekleştiriyor” diye konuştur. Barman sözlerine şu şekilde devam etti: “Bugün, 100 bin Dolar’ın altında yatırım yapacak yüzbinlerce Arap yatırımcı var. Doğru projelerle bu yatırımcılar Türkiye’ye çekilebilir.”

YABANCI PAZAR DEPARTMANI ŞİRKETLERİN OLMAZSA OLMAZI

Yabancıya konut satışında hala istenilen düzeyde pay alınamadığını belirten Barman, “Bunun için şirketlerin kendi bünyelerinde ‘Yabancı Pazar Departmanı’ oluşturmalar şart. Yabancı satış elemanları işe alınmalı ve yabancı çağrı merkezleri oluşturulmalı” diye konuştu.