EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Antalya’da konut satışlarında dikkat çeken artış!

Türkiye’nin en önemli turizm illerinden Antalya’da konut satışları yüzde 5,7 oranında artış yaşadı. En çok artış Döşemealtı ve Konyaaltı bölgelerinde görüldü.

Türkiye’nin turizm ve tatil kentlerinden Antalya’da konut satışlarının önemli bir ivme kaydettiği görüldü. Antalya’da konut satışları yüzde 5,7 artış kaydetti. Antalya’da en çok satış yapılan ilçeler ise Konyaaltı ve Döşemealtı oldu.

ÖSSE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Önder Baş, Antalya’da konut satışlarının genel olarak artış gösterdiğini ve konutta en yoğun talebin, Döşemealtı ve Konyaaltı bölgelerinde olduğunu söyledi.

Seçimlerden sonra Antalya'da konut satışları yükseldi

24 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinden hemen sonra tatil ve turizm cenneti illerden Antalya’da konut satışlarında yukarı yönlü hareketlenme başladı. Satışlar kısa sürede yüze 5,7 artış yaşadı.
Antalya’daki konut satışlarının artışına ilişkin açıklamalarda bulunan Baş, “Türkiye’de ve dünyada her ne yaşanırsa yaşansın, Antalya’da inşaat sektörüne dair yatırımlar hiçbir zaman durmaz” dedi.

“En yoğun talep, Döşemealtı ve Konyaaltı bölgelerinde”

Türkiye ekonomisinin yapılan yatırımlarla büyümeye devam edeceğini belirten Baş, “Özellikle villa satışlarına olan talep arttı. Seçim sonrası oluşan güven ortamı piyasalara olumlu yansıdı. Antalya’da emlak piyasası her koşulda rağbet görüyor. İnşaatlar yaz kış aralıksız devam ediyor. En yoğun talep, Döşemealtı ve Konyaaltı bölgelerinde” diye konuştu.

Konut fiyatlarında yüzde 19’luk büyüme oranı kaydedildi

Antalya’da konut satışlarında olduğu gibi konut fiyatlarında da artış görüldüğünü ifade eden Baş, yurt genelinde konut fiyatlarında yüzde 6 büyüme kaydedilirken Antalya konut fiyatlarında büyümenin yüzde 19 olduğunu ve geçtiğimiz yılın şubat ayı içerisinde Antalya’da dairelerin metrekare fiyatlarının ortalama bin 860 TL şeklinde kaydedilirken bu yıl aynı dönemde daire metrekarelerinin ortalama 2 bin 12 TL seviyesine yükseldiğini söyledi.