EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Ankara’da inşaat sektörüne indirim müjdesi geldi

Ankara’da inşaat sektörüne indirim müjdesi geldi. Belediye, inşaatlardan alınan ücretlerde yüzde 50 indirime gidiyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna’dan inşaat sektörüne indirim müjdesi geldi. Belediyenin inşaatlardan aldığı bazı ücretlerin olduğunu hatırlatan Mustafa Tuna, bunlarda yarı yarıya indirim için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Söz konusu çalışmanın önümüzdeki hafta Belediye Meclisi’ne getirileceğini ifade eden Tuna, “Yarı yarıya indirimle inşaat sektörüne bir katkımız, desteğimiz olsun istiyoruz. İndirim, altı ay için meclise sunulacak. Meclisten vatandaş lehine bir karar bekliyoruz” dedi.

BAŞKENT’E İKİ YENİ ANKARAY VE METRO PROJESİ GELİYOR

Ankara’ya iki metro ve iki Ankaray projesi geleceğini hatırlatan Mustafa Tuna, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ifade etti. Tuna, Etlik Hastanesinden Forum Ankara’ya, Siteler üzerinden de havaalanı metrosuna bağlantı yapılacak iki yeni ANKARAY projesi ile AŞTİ’den ODTÜ’ye, Dikimevinden de NATO Yolu’na kadar iki yeni metro projesinde bir aksama olmadığını söyledi.

METRO GİRİŞLERİNE OTOPARKLAR GELİYOR

Ankara’da otopark sorunu ile ilgili de açıklamada bulunan Mustafa Tuna, yeni otoparkların yapılması gerektiğine dikkat çekti. Belediyenin metro girişlerine yakın bölgelerde otoparklar yapacağını belirten Tuna; “Böylece raylı sistemlerin kullanılması teşvik edilmiş olacak. Uygun yerlerde otopark ile trafikte rahatlama hedefliyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.