Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Ankara İş Kulesi İçişleri Bakanlığına kiralandı

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklıklarından İş GYO’nun geliştirdiği Ankara İş Kulesi İçişleri Bakanlığına kiralandı.

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından Başkent Ankara’da sektöre kazandırılan Ankara İş Kulesi 373 bin 662 TL ve KDV bedeli ile İçişleri Bakanlığına kiralandı. Gerçekleştirilen kiralama işleminden sonra İş Kulesi’ndeki doluluk oranı yüzde 100 seviyesine erişti.

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul yatırım ortaklığı firmalarından birisi olan İş GYO güvencesiyle Ankara’da sektöre kazandırılan Ankara İş Kulesi aylık 373 bin 662 TL+KDV bedeli ile İçişleri Bakanlığına kiralandı.

Başkentin merkezinde yükselen Ankara İş Kulesi’ndeki doluluk oranı söz konusu kiralamanın gerçekleşmesinin ardından yüzde 100 seviyesine ulaştı.

İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen kiralama işlemine ilişkin İş GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapıldı. İş GYO tarafından KAP’A yapılan söz konusu kiralama işlemine ilişkin açıklamada İş Kulesi’nin doluluk oranının yüzde 100 seviyesine ulaştığı belirtildi. Ayrıca İş GYO’nun Ankara İş Kulesi’nden aylık kazancı 442 bin 894 TL+KDV şeklinde gerçekleşirken yıllık KDV (Katma Değer Vergisi) hariç kazancı ise 5,3 milyon TL şeklinde gerçekleşti.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklıklarından bir tanesi olan İş GYO (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) tarafından Ankara’da konumlandırılan İş Kulesi’nde İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen kiralama ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Portföyümüzde yer alan Ankara İş Kulesi'nin kiralama çalışmaları kapsamında, 25.756 m2'lik alan, piyasa koşulları çerçevesinde aylık 373.462 TL+KDV bedel üzerinden Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'na kiralanmıştır.

Söz konusu kiralama işlemi ile birlikte Ankara İş Kulesi'nde; doluluk oranı %100'e, toplam aylık kira geliri 442.894 TL ve KDV’ye, yıllık kira geliri ise KDV hariç 5,3 milyon TL'ye ulaşmaktadır. Ankara İş Kulesi'nin toplam aylık ekspertiz kira bedeli 455.000 TL ve KDV’dir.