EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

AND Pastel, Avrupa'yı salladı

AND Gayrimenkul'ün ilk konut projesi olarak hayata geçirilen AND Pastel, Londra'da gerçekleştirilen European Property Awards’tan 5 ödülle döndü.

Daha önce AND Kozyatağı projesiyle 8 ödülün sahibi olan AND Gayrimenkul, AND Pastel ile ödül sayısını 13'e yükseltti. AND Pastel, European Property Awards’ta başvuruda bulunulan 5 kategorinin tümünde ödüle layık görüldü. “Çok Katlı Konut Mimarisi”, “Pazarlama”, “Karma Kullanımlı Proje Geliştirme”, “Konut Peyzaj Mimarisi” ve “Konut Renovasyon/Yeniden Geliştirme” kategorilerinde ödül alan AND Pastel, “Karma Kullanımlı Proje Geliştirme”, “Konut Peyzaj Mimarisi” ve “Konut Renovasyon/Yeniden Geliştirme” kategorilerinde ise “5 Star” özel ödülünü kazanarak Türkiye’nin en iyisi oldu.

Kazanılan bu ödüllerile ilgili olarak AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, "AND Kozyatağı projemiz ile geçtiğimiz yıllarda, hem Avrupa’nın hem de Dünya’nın en iyi ofis projesi ödüllerini kazandık. Bu başarıları konut sektörüne taşımak hedefiyle AND Pastel projemizi hayata geçirdik. Görüyoruz ki kendimize doğru bir hedef koymuşuz. Bir kez daha bu ödüller ile gururlandık ve yeni başarılara ulaşmak için güç aldık." dedi.

Türk mahalle kültürünü Avrupa’ya tanıttı

Geçmiş ve günümüz arasındaki ilişkiden ilham alarak yeni nesil bir mahalle konseptinde kurgulanan AND Pastel ile ilgili açıklamalarda bulunan Usta, “Türk mahalle kültürünü yansıttığımız projemizin; uluslararası platformlarda yer alması ile hem projemizi hem de Türk mahalle kültürünü tanıtıyor olmaktan mutlu olduk. AND Pastel ile 5 ödüle layık görülmemizde bu kültürü yeni nesil ihtiyaçlarla buluşturan bir konsept geliştiriyor olmamızın etkisi oldukça büyüktür. Dünyaca ünlü peyzaj mimarı Martha Schwartz’ın Türkiye’de ve dünyada ilk kez uygulanan "açık hava oda" konsepti, Alman mimarlık ofisi HPP Archtiect’in mimari yaklaşımı ile sektör içinde farklı bir noktaya ulaştık. "Çocuk dostu" bir proje olarak uluslararası standartları gözetirken, "Komşuköy" işbirliği ile yeni bir iş modeli geliştirdik. AND Pastel ile ortaya koyduğumuz bu yaklaşımlar uluslarası ölçekte de kabul görmüş ki, elimizde birçok ödül ile ülkemize dönüyoruz." diyerek sözlerine devam etti.

AND Gayrimenkul, AND Pastel projesi ile yarışmanın dünya klasmanı olan International Property Awards’da iddiasını devam ettiriyor. “Konut Peyzaj Mimarisi” kategorisinde Türkiye ve Avrupa’yı AND Pastel temsil edecek.