EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Alya Grandis projesi görücüye çıktı

Ortakları arasında Akkuş İnşaat'ın da yer aldığı Türk-Lübnan ortaklı Boss4 İnşaat projesi Alya Grandis'te görücüye çıkmasının ardından resmi satışlar başladı.

İstanbul Avrupa Yakasının en çok tercih edilen lokasyonlarından Beylikdüzü’nde konumlandırılan Alya Grandis projesinde metrekare fiyatları ortalama 4 bin TL’den başlıyor. ortaklarından biri Akkuş İnşaat olan Boss4 İnşaat ilk projesini İstanbul Avrupa Yakası ilçelerinden Beylikdüzü’nde sektöre kazandırdı.

Mimarisi ve sunduğu ayrıcalıklı olanaklarla alının dikkatini çekmeyi başaran Alya Grandis projesinde satışlar “Yaşaması ayrıcalıklı, yarınları kazançlı” sloganıyla start verdi. Alya Grandis’te satılacak ilk 20 konut için lansmana özel ayrıcalıklar da sunuluyor.
Alya Grandis’teki konutların yüzde 17’si ön satış döneminde sahibini buldu.

Abdülkadir Akkuş, Boss4 Gayrimenkul İnşaat A.Ş. Kurucu Ortağı Ahmet El Khatip, Boss4 Gayrimenkul İnşaat A.Ş. CEO’su Dr. Abdullah Demir, Alya Grandis Satış ve Pazarlama Koordinatörü Hakan Sabbağ , mimar Hakan Saçık ve Boss4 Gayrimenkul İnşaat A.Ş. Yöneticilerinden Vali Mehmet Türkoğlu bugün İstanbul’da gerçekleştirilen proje lansmanına katıldı. Toplantıda şirketin 100 milyon TL büyüklüğe sahip butik konut projesi Alya Grandis hakkındaki detaylar paylaşıldı.

Basın toplantısında konuşan Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, Akkuş Gayrimenkul olarak 4 yıldır inovatif yaklaşım ve kalite anlayışı ile Beylikdüzü bölgesinde Alya adı altında tercih edilen bir marka değeri oluşturduklarını söyledi. Alya markasıyla bugüne kadar 3 ayrı konut projesi yaptıklarını ifade eden Abdülkadir Akkuş, 4. projede ise yollarının Lübnanlı yatırımcı grubu Westanbul ile kesiştiğini açıkladı.

Akkuş “Sayın Ahmet El Khatip ve ekibi İstanbul’da yaptıkları araştırmalarda bizim projelerimizi inceleme imkanı bulmuşlar. İstanbul’da geliştirmek istedikleri gayrimenkul projesi için aradıkları nitelikleri Alya’da ve Akkuş Grup’ta buldular. Birlikte yeni projeler geliştirme kararı almamızın ardından Boss4 Gayrimenkul İnşaat adı altında yeni bir şirket kurarak harekete geçtik” dedi.

“Gayrimenkulde de ihracat yapacağız”

25 yıldır tekstil ihracatı ile ülkeye döviz kazandırırken, bugün yabancı ortakları sayesinde ulaşacakları hedef kitleleri ile gayrimenkul sektöründe de ihracat yapmış olacaklarını anlatan Abdülkadir Akkuş, “Bugün lansman süreci başlayan Alya Grandis, bu ortaklığın ilk konut projesi olarak satışa çıkıyor. Önümüzdeki dönemde farklı ortak projelerimiz olacak. Sektöre yeni bir yatırımcı grubunu kazandırmış olmaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu.

Kanal İstanbul çalışanlarının alternatifi Beylikdüzü olacak

Akkuş, İstanbul’un kira dönüşleri ile yatırımların en kısa sürede amorti edildiği Beylikdüzü ilçesinin Kanal İstanbul projesiyle birlikte öneminin daha da artacağını anlattı. Akkuş, “Detayları açıklanan dev proje Kanal İstanbul’da öncelik su yolu yani kanal olacak. Bu süreçte inşa aşamasında 5 bin, inşaat sonrası bin kişiye istihdam sağlanacak. Kanal istihdamına yönelik yakın çevre tercihlerinde kira ve satın alım tercihleri yakın bölgelere yönelecek. Kanal/su yolu sonrası yaşanacak çevresel gelişimler planlandığında oluşacak yerleşim alanlarının planlanarak sürece dahil olması 5-10 yıllık zaman alacaktır” dedi.

Yatay mimari mülk değerlerini artıracak

Akkuş İnşaat olarak bugüne kadar yatay mimari örnekleri sergilediklerini anlatan Akkuş, yatay mimari ile birlikte İstanbul’daki değersel yükselişlerin daha hızlı olacağını belirterek “Kısıtlı imar hem arsa değerini hem de konut değerini artıracaktır”dedi.

Pazara korkusuzca girenler bir adım öne çıkacak

Konuşmasında 2018 yılı öngörülerini de paylaşan BOSS4 Gayrimenkul İnşaat A.Ş. Kurucu Ortağı Abdülkadir Akkuş, 2018 yılının sektör açısından çift karakterli bir yıl olacağını belirtti. Akkuş “Öngörümüz haziran ayına kadar piyasanın daralacağı, Hazirandan sonra seçim öngörüsü ile birlikte hacimsel olarak genişleyeceği yönündedir. Lansmanlarla, yeni inşaatlarla özellikle şu dönemde pazara korkusuzca girenlerin bir adım daha önde olacağını öngörüyoruz ve biz bu doğrultuda hareket ediyoruz” dedi.

Boss4 Gayrimenkul İnşaat A.Ş. Kurucu Ortağı Ahmet El Khatip de konuşmasında Lübnan’da iş yaptıklarını belirtirken, Westanbul isimli uluslar arası ihracat, ithalat ve inşaat, şirketleri sayesinde İstanbul’da yatırım imkanlarını araştırırken 2016 yılında Akkuş Grup ile tanıştıklarını anlattı. Ahmet El Khatip her detayı üzerinde titizlikle çalıştıkları Alya Grandis’e güvendiklerini belirtirken, Lübnan’daki yatırımcı gruplarına şimdiden tanıtıma başladıklarını ve gelen ilgiden dolayı memnun olduklarını söyledi.

Türkiye hakkındaki değerlendirmesini de paylaşan Ahmet El Khatip, "Türkiye sıkıntılı bir coğrafyada bulunan güçlü bir ülke. Bugüne kadar askeri ve siyasi gücüyle bir çok sorununu çözmeyi başardı. Kendi toprak bütünlüğünü korumak adına gerçekleştirdiği Zeytindalı (Afrin) operasyonunu da başarılı bir şekilde sonuçlandıracaktır. Biz yatırımcılar ve işadamları olarak işimize devam ederek bu ülkeye desteğimizi göstereceğiz" diye konuştu.

Proje hakkında bilgi veren Alya Grandis Satış ve Pazarlama Koordinatörü Hakan Sabbağ, bölgenin “parlayan ve yükselen“ yıldızı olmaya hazırlanan Alya Grandis projesinin yıldızların keşfi gibi yaklaşık 4 yıllık; bilgi, tecrübe, konut kullanım alışkanlıkları, hedef kitle yaşam tercihleri ve talepleri araştırılarak geliştirildiğini söyledi.

Katta villa ve konak yaşamı bu projede hayat bulacak

Alya Penta projesinin hemen yanındaki arazide inşaatına başlanan Alya Grandis’te katta villa konforunu getiren farklı konut tiplerine yer verildiğini anlatan Hakan Sabbağ “Projede ayrıca mükemmel peyzaj dokusunda 100 metrekare 3+1 tipinde Gardenhouse dairelerin yanı sıra üst katlarda ise 6+2 ve 7+2 çatı dubleksler bulunuyor” dedi.

Alya Grandis’in 8 ayrı prestijli okula komşu bir lokasyonda yer aldığını hatırlatan Hakan Sabbağ, bunun TEOG sistemi yerine getirilen adrese dayalı kayıt sistemi nedeniyle çocuklu ailelerin ilgisini çektiğini söyledi. Hakan Sabbağ “Alya Grandis’in ayrıcalıklı bir komşusu daha var. İstanbul’un en büyük kent içi parklarından biri olan Yaşam Vadisi’nin yeni etapları da hayata geçtikçe bu park denize kadar uzanacak. Bölgedeki canlılığı artırmada önemli potansiyeli olan bu parka sadece birkaç kilometre mesafede yer alıyoruz” dedi. Hakan Sabbağ, bölgeye metronun da 2020 yılında gelmesinin planlandığını açıkladı.

Daireler dört cepheli, balkonlar U şeklinde

Projenin İstanbul’da bugünlerde önemi daha da anlaşılan yatay mimari üzerine tasarlandığını anlatan Mimar Hakan Saçık, Alya Grandis’te içe dönük mimari

kurgulandığını söyledi. Mimar Hakan Saçık “Bütün yaşam alanları ve balkonlar içe bakıyor. İnsanlar çocuklarını oynarken izliyor, havuzu görüyor. Her katta tek komşuya sahipler. Bu açıdan sakin bir yaşam vaad ediyor. En büyük fark, 170 metrekareyi bulan büyük metrekareli daireler. Bahçe katlarında 30 metrekare bahçe terasları var. Her dairede en az iki balkon var. Daireler üç hatta dört cepheli. En büyük fark bu. U şeklinde tasarlanan balkonlar, salon ve mutfağa hitap ediyor. Sabah ve akşam meltemlerini almak için kuzey ve güney akslarımızı boş bıraktık. Burası rüzgar alan bir bölge, biz bunu doğal havalandırmaya dönüştürdük. Dairelerde cephelerin çok olması nedeniyle karanlık cephe yok. Gün içinde bir cephe mutlaka güneşi yakalıyor” dedi.

Alya Grandis’te kiralar 2bin 500 - 3 bin TL’den başlayacak

Aile yaşamına önem veren ve güvenliğin ön planda tutulduğu Alya Grandis’te toplam 10 blokta, 100 konut ve 8 ticari ünite bulunacak. İçe dönük yaşam felsefesi içinde kendi kendine yetebilen sosyal-sportif alanlara sahip olan projede, kapalı yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, sauna ve kapalı otopark yer alacak. 2 yıl sonra teslim edilmesi planlanan projede fiyatlar lansman dönemine özel olarak, 520 bin TL'den başlangıç gösteriyor. Ortalama metrekare fiyatı 4 bin TL seviyesinde bulunan projede, lansman döneminde ilk 20 konut için yüzde 15 peşinat, kalanı 36 ay vade farksız taksitlendirme seçeneği sunulacak.

Yatay mimarinin en iyi örneğinin sergilendiği projede blokların yüksekliği 5 kat ile 12 kat arasında değişiyor. 3+1 tipindeki dairelerin kira değerlerinin 2.500 TL ile 3.000 TL aralığında olması beklenen proje tamamlandığında yatırımcıların en az yüzde 30 getiri sağlaması planlanıyor.