Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Altan Elmas: Konutta en avantajlı dönemi yaşıyoruz

Maliyetlerin konut fiyatlarına yansıtılmadığını ifade eden KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “En avantajlı dönemi yaşıyoruz” dedi.

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, inşaat sektörü ile ilgili son durumu Star Gazetesi’ne değerlendirdi. Türkiye için Kazanç Vakti kampanyasına hakkında konuşan Altan Elmas, konut almak ve yatırım yapmak için bu dönemin büyük bir avantaj olduğunu belirtti. Elmas, kampanya sonunda 10-12 bin civarında konut satışının gerçekleşeceğini ve 10 milyar TL ciro elde edileceğini düşündüğünü ifade etti.

YABANCILARDA SINIR DÜZENLEMESİ SATIŞLARI ARTIRDI

Altan Elmas, yabancılara Türk vatandaşlığında 1 milyon dolarlık gayrimenkul sınırının 250 bin dolara indirilmesinin ardından konut satışının rekor seviyede artarak devam ettiğini vurguladı. Ülke genelinde 2018 Eylül ayında 127 bin 327 adet konut satışı gerçekleştiğini hatırlatan Elmas, “Yabancılara satış ise bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 151.1 arttı ve 5 bin 615 oldu” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE MALİYETLER FİYATLARA YANSIYACAK

KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına göre son bir yılda ülke genelinde konut fiyatlarının yüzde 10.5 arttığını hatırlattı. Maliyetlerin korkunç derecede yükseldiğini ifade eden Altan Elmas; “Bizim araştırmalarımıza göre ise kurdaki hareketlilikle beraber son 2 aydaki maliyet artışı yüzde 20’yi geçti. Buna rağmen maliyetlerin yanında konut fiyatlarında herhangi bir değişme olmadı. Gelecek dönemde maliyet artışı konut fiyatlarına yansıyacaktır. Şu anda yansımadan önceki en avantajlı dönemi yaşıyoruz” diye konuştu.