Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Altan Elmas: Konut fiyatlarında artış olacak

Türkiye için Kazanç Vakti kampanyası ile 5 bine yakın konut satıldı. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, gelecek aylarda fiyatların artacağı uyarısında bulundu.

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, 31 Ekim’e kadar devam edecek olan “Türkiye için Kazanç Vakti” kampanyası ile bugüne kadar 5 bine yakın konut satıldığını açıkladı. Kampanya kapsamında Sur Yapı’nın 260 konut sattığını belirten Altan Elmas, “140 milyon TL ciro elde ettik” dedi.

16 projeyle kampanyaya katıldıklarını belirten Altan Elmas, “İki aylık kampanya sonucunda 10-12 bin konut satışı ile 10 milyar TL ciro elde edileceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Ekim’de satışların artacağını belirten Elmas; “Sektörde konutlar en çok Ekim, Kasım ve Aralık aylarında satılır. Kampanyanın etkisiyle de bu hızlanarak artacaktır” diye konuştu.

6 AY SONRA KONUTTA FİYATLAR YÜKSELECEK

Star Gazetesi’nde yer alan habere göre; Altan Elmas, konutta stokların erimesiyle birlikte altı ay sonra fiyatların artacağını belirtti. Stok fazlalığından dolayı maliyetlerin fiyatlara yansımadığını söyleyen Elmas; “Türkiye genelindeki konut stoğu Haziran ayında 800 bin civarındaydı. 400 binlere kadar inecek olan konut stoğu ile birlikte altı ay sonra maliyetler de fiyatlara yansıyacak. Bunun yansımasını şimdiden görebiliriz. İzmir’de ev fiyatları çok yükseldi. İstanbul, Ankara, Antalya ve daha birçok büyükşehirde de bunu hissedeceğiz” dedi.

MALİYET ARTIŞI 2 AYDA YÜZDE 20'Yİ GEÇTİ

Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) göre Türkiye genelinde ev fiyatları son bir yılda yüzde 10.5, inşaat maliyetleri ise yüzde 27 arttı. Dövizdeki dalgalanma ile birlikte son iki ayda maliyet artışının yüzde 20’yi geçtiğini ifade eden Altan Elmas, “Maliyetler fiyatlara yansımadan önce ev almanın tam zamanı” ifadelerini kullandı.