Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı

Alsancak Stadı projesinde ruhsat sorunu çözüldü

İzmir’in Alsancak ilçesinde hayata geçirilecek Alsancak Stadı projesinde yaşanan ruhsat krizi sonunda çözüldü. Proje için bir süredir beklenen ruhsat sonunda çıktı.

Depreme karşı dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılan ve aynı konumunda yenisinin inşası planlanan Alsancak Stadı projesinde meydana gelen ruhsat krizi nihayetinde çözüldü.

İzmir’in en güzel noktalarından birinde yer alan Alsancak Stadı’nın eskisi depreme karşı dayanıksız olduğu gerekçe gösterilerek yıkılmıştı. Aynı yerde inşasına başlanması planlanan Alsancak Stadı projesi için sonunda ruhsat izni alındı.

Bakanlıkca hayata kazandırılacak projede İzmir Büyükşehir Belediyesi otopark yönetmeliğine uygun olmaması sebebiyle ruhsat verilmesi uygun bulunmamıştı. 22 Şubat 2018 tarihinde yayımlanan yeni Otopark Yönetmeliğine uygun olarak ruhsatı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığına verdi.

Alsancak Stadı’nın yenisinin inşası Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata kazandırılacak. Projenin ruhsat iznine kavuşmasının ardından inşaat çalışmalarının kısa sürede başlaması bekleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Alsancak Stadyumu projesi bünyesinde yeni yönetmelik kapsamında bir otopark bulundurulmaması sebebiyle ruhsat verilmesini uygun görmemişti.

Alsancak Stadı inşaatında zemin yapısı ve diğer teknik nedenlerle stadın altına otopark yerleştirilemedi. Otopark sorunu stadyumun bitişik parselinde bulunan ve kullanım hakkı Dokuz Eylül Üniversitesi'ne (DEÜ) ait olan arsanın 8 bin 26 metrekare büyüklüğündeki alanın otopark olarak kullanılması amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı'na verilmesi ruhsat krizinin çözülmesini sağladı.

Araziyi kullanan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlüğü ve arazi sahibi Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün onay vermesiyle totalde 427 adet araç barındırabilecek kapasitede bir otopark alanı yapıldı. Yeni Alsancak Stadyumu projesinin ruhsat sorunu da böylece çözülmüş oldu.