EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Ali Ağaoğlu, 1 milyar dolarlık servetiyle en zenginler listesinde 27. sıraya oturdu

FORBES Türkiye'nin hazırladığı "En zengin 100 Türk" listesinde inşaat sektöründen önemli isimler yer aldı. Ali Ağaoğlu listeye 27. sıradan girdi.

FORBES Türkiye, bu yıl 12’nci kez hazırladığı “En zengin 100 Türk” listesini açıkladı. Dokuz yeni ismin yer aldığı FORBES 100 listesine giren milyaderlerin toplam serveti 31 milyar dolar olarak hesaplandı. Listede yer alan 118 kişiden 46'sı servetini artırdı.

Servetlerini yurtdışında kazananlar listeye hızlı bir giriş yaptı

Servetini Türkiye dışında kazananlarının da arttığı listeye; şirketi Samumed ile yaşlanmayı durdurmayı ve kelliğe çare bulmayı vaat eden Osman Kibar, 2 milyar dolarla tepeden giriş yaptı. İnternet güvenlik şirketi Comodo’nun kurucusu Melih Abdulhayoğlu, 700 milyon dolarlık servetiyle ABD’den listeye giren diğer yeni isim. İngiliz hazır giyim markası Select’i batmak üzereyken satın alıp büyüten Cafer Mahiroğlu ise listeye İngiltere’den girdi.

Gayrimenkul sektörünün patronları da listede

Türkiye'nin en zengin isimlerinin yer aldığı FORBES 100 listesinde gayrimenkul sektörünün lider isimleri de bulunuyor. Listenin 2'nci sırasında kendine yer bulan Fiba Holding'in sahibi Hüsnü Özyeğin 3 milyar dolarlık servetiyle, Ali Ağaoğlu ise 1 milyar dolarlık servertiyle dikkat çekiyor. Listede yer alan diğer inşaat patronları ise Enka İnşaat'tan Şarık Tara ve Sinan Tara, Limak holding'ten Nihat Özdemir ve Sezai Bacaksız, Zorlu Holding'ten Ahmet Nazif Zorlu, Akfen Holding'ten Hamdi Akın ile Rönesans Holding'ten Erman Ilıcak.