EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Akzirve Topkapı sonbaharda satışa sunuluyor

Akzirve Gayrimenkulün yeni projesi Akzirve Topkapı’nın sonbahar aylarında 8 bin TL ile 9 bin TL arasında değişen fiyatlarla resmen satışa sunulması bekleniyor.

Akzirve Gayrimenkul ve Yatırım kalitesiyle İstanbul Avrupa Yakasının Zeytinburnu ilçesinde yer alan Ambarlar Sitesi arazisi üzerinde hayata kazandıracağı Akzirve Topkapı projesinde satışların eylül ya da ekim ayları içerisinde 8 bin TL ile 9 bin TL arasında değişen fiyatlarla resmen satışa sunulması bekleniyor.

Akzirve Gayrimenkul İstanbul Avrupa Yakasının en değerli lokasyonlarından Zeytinburnu ilçesindeki Ambarlar Sitesi arazisi üzerinde hayata geçirmeye hazırlandığı Akzirve Topkapı projesi hakkında çok önemli detayları açıkladı.

492 bin metrekare alan üzerinde yaşama kazandırılacak Akzirve Topkapı projesinde toplam 2 bin 182 adet bağımsız birime yer veriliyor. Projede bin 736 adet konut, 279 adet rezidans, 96 adet ofis, 71 adet de ticari alan bulunuyor. Projede teslimlerin ise 36 ay sonra yapılması planlanıyor.

Projede 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 tipinde tasarlanmış daire seçeneklerine yer veriliyor. Zengin sosyal olanakları ile dikkat çeken projede restoran, cafe, yüzme havuzu, güvenlik, otopark, fitness salonu, sauna, yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları gibi hizmetler bulunuyor.
Merkezi ve değerlenen lokasyonuyla dikkat çeken Akzirve Topkapı Zeytinburnu projesinin sosyal olanakları ise şu şekilde sıralanıyor:

Akzirve Topkapı projesinin arsa geliştirme maliyeti 250 milyon dolar. İnşaat maliyeti ise 1 milyar TL’yi bulanan projenin arsası satın alındığı günden bugüne çok büyük değer elde etti.

Akzirve Topkapı projesinin bölgeye çok büyük değer katacağını ve yabancı yatırımcı satış hacminin henüz istenilen düzeyde olmadığını açıklayan Maasfeh, “Türkiye’de yabancıya satış hacmi hala istediğimiz seviyede değil. Bizim gibi kurumsal yatırımcılar geliyor. İnşallah bu yeni mevzuatlarla birlikte bireysel yabancı yatırımcı hızı da artacaktır” şeklinde konuştu.

Seçim sonrasında konut piyasasında meydana gelebilecek durumlar hakkında da öngörülerde bulunan Maasfeh, “Şu anda sektörde bölgesel ve proje bazlı sıkıntılar var. Doğru lokasyonda doğru proje yaptığınızda başarısız olması imkansız. Yeni gelen teşvikler (KDV indirimi ve tapu harcı indirimi) konut satışını hızlandıracaktır. Seçimden sonra konut satışında bir hızlanma bekliyoruz. Temennimiz yılı 1,5 milyon konut satışı ile rekor kırmak” açıklamasında bulundu.