Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

AKM iki ay içnde ihaleye çıkıyor

Taksim Meydanı’nda yer alan AKM (Atatürk Kültür Merkezi) binasının yeniden yapımı için iki ay içerisinde ihale yapılacak.

Başkanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan Taksim’de yer alan AKM binasının yeniden yapılması için iki ay içerisinde ihale gerçekleştirileceğini söyledi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 6 Kasım tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyp Erdoğan tarafından projesi duyurulan Taksim Meydanı’nda yer alan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binasının yeniden yapımı için iki ay içerisinde ihale çıkacakları bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

Atatürk Kültür Merkezi’nin 2008 yılından bu yana hiç kullanılmadığının altını çizen TOKİ Başkanı Turan, yeni AKM binasının tasarımı ve mimarisi ile ilerleyen nesillere güzel bir miras olarak kalacağını ifade etti.

Önümüzdeki yıl içinde yeniden hizmete açılması planlanan Taksim Meydanı’ndaki Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) yıkım aşamasının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek yeni binanın tasarımının Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından hayata geçirileceğini ve kültür merkezinin yeni hizmet döneminde bir opera binası olacağını ifade etti.

Yeniden hizmete açılacak olan AKM binası 2 bin kişilik opera, konser ve tiyatro salonu, sinema, kafe ve tasarım dükkanları ile farklı restoranlara ev sahipliği yapacak.

Modern mimarinin güzel örneklerinden biri olarak yükselmesi beklenen yeni AKM model ve tasarım açısından büyük iddialar ortaya koyuyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan AKM binasının yeniden yapıldığında içinde yer alan donatı ve hizmetleri ile tüm dünyaya örnek teşkil edeceğini söyledi.