EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

AKG Gazbeton sektördeki iddiasını sürdürüyor

AKG Gazbeton İşletmeleri, Avrupa standartlarında ürettiği lento ile bir ilke daha imza attı.

Türkiye’de sadece gazbeton sektörünün değil yapı malzemesi sektörünün ilk CE belgesini 2005 yılında alan AKG Gazbeton İşletmeleri, Sürdürülebilir Kurumsal Gelişme ilkesiyle her yıl “ilklere” yenilerini ekliyor. Gazbeton sektörünün lider firmalarından AKG Gazbeton İşletmeleri, donatılı ürünü Lento ile sektöründe bir ilke daha imza atarak, Avrupa ürün mevzuatlarına uygun üretimiyle sektöre öncülük etmeyi sürdürüyor.

AKG Gazbeton İşletmeleri Genel Müdürü Ali Şükrü Kahyaoğlu, 2016 yılında AKG Gazbeton İşletmeleri’nin gösterdiği başarının, odaklanılmış stratejik hedefler olduğunun altını çizerek şunları şöyledi; “CE Belgeli AKG Gazbeton Lento ürünlerinin uluslararası standartlara uygun şekilde üretilmesi gazbeton sektöründe bizimle güvence altında. Avrupa Birliği pazarında serbestçe dolaşım hakkına sahip ürünlerimizle bu pazardaki gücümüzü her geçen yıl daha da arttırıyoruz. 2017 yılına yurt dışı ve yurt içinde iyi bir başlangıç yaptık. Ocak ayında Munih’teki BAU fuarı son yılların en başarılı fuarıydı. Ardından, yurt içinde, hükümetimizin devreye aldığı yeni uygulamalarla inşaat sektöründe önemli bir gelişme yaşanacağını gözlemliyoruz. Avrupa’daki işbirliklerimizle ve yerli ürünlerimiz ile yurt dışındaki gücümüzü, satış ve pazarlama ağımızla da yurt içindeki gücümüzü arttıracağız.”

"İlk ve tek olmak misyonumuz"

Yapı malzemeleri sektörünün en vizyoner üreticilerinden biri olduklarının altını çizen Kahyaoğlu, sözlerine şöyle devam etti; “Konut sektöründeki gelişmelerle tüketicinin artık çok daha bilinçli terciler yaptığını görüyoruz. Son kullanıcının oturacağı konutun duvarlarında, çatısında, cephesinde, yalıtımında hangi ürünün kullanıldığını bilmesi yakın zaman içinde önem kazanacak. Yapı malzemesi ürününü ve markasını sorarak konut tercihlerini belirleyecek “son kullanıcı” profiline doğru bir gidişat olduğunu görüyoruz. Bu nedenle biz bugünden hazırlıklarımızı ve stratejik planlarımızı yaparken bunu dikkate alıyoruz. AKG Gazbeton İşletmeleri, 2002 yılında kurulan ancak toprak sanayi ürünleri sanayisindeki geçmişi 70 yıla dayanan büyük ve köklü bir gelenekten geliyor. Kurulduğumuz günden bugüne gerek gazbeton sektörü gerekse yapı malzemeleri sektöründe “ilklere imza atan” ve “tek firma olma” misyonumuz oldu. Sektörün ilk CE belgesi, sektörün ilk ETA belgesi, sektörün ilk ısı yalıtım plağı ürünü olan Minepor, sektörün ilk ve tek Ar-Ge merkezi, sektörün tek Birleşmiş Milletler seçilmiş firması, sektörün tek Entegre Yönetim Sistemi uygulayan firması, sektörün ilk ve tek ısı yalıtım plağı karbon ayak izi belgeli firması gibi daha pek çok konuda vizyonumuz sayesinde üstlendiğimiz misyonlarla güçlü bir kurumsal gelişme gösterdiğimizi söyleyebilirim.”

Yapılarda imalatın hızlanmasını sağlayan faktörler; lento, döşeme paneli, duvar paneli, çatı paneli gibi donatılı ürünler olup, kapıların ve pencerelerin üst açıklık bölümlerinde kullanılan AKG Gazbeton Lento ürünleri inşaatların yapım hızını neredeyse 2 kat arttırıyor. Çünkü “lento” olarak tanımlanan yekpare ürün yerine geleneksel yöntemlerle kalıp-dolgu sistemiyle ya da lentoya muadil görünüm verilmeye çalışılmış niteliği zayıf ürünler kullanılırsa hem inşaatın süresini uzatıyor, maliyetler artıyor, hem de kalite standartları sağlanamıyor.

Bu nedenle Avrupa standartlarında üretim yapılması, belgelendirmelerin tam olması, ürün yelpazesindeki tüm ürünlerin kalite standartlarının tam ve eksiksiz olması çok önemli.