EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Akçalı Boya, İngiltere’nin ilk Türk boya markası olarak faaliyetlerine başladı

Akçalı Boya, WRX markasıyla İngiltere pazarına giriş yaptı. İngiltere’nin ilk Türk boya markası olan şirket, ülke pazarında liderliği hedefliyor.

Türkiye’nin en çok tercih edilen boya markalarından Akçalı Boya, WRX markasıyla İngiltere pazarına giriş yaptı. Şirket, İngiltere’nin ilk Türk boya markası olma ünvanına sahip. İngiltere pazarında sprey boya alanında liderliği hedefleyen 'Akçalı UK'nin açılışı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve ATO Başkanı Gürsel Baran’ın katılımıyla gerçekleşti.

WRX MARKASIYLA İNGİLTERE PAZARINDA LİDERLİK HEDEFLENİYOR

Akçalı Boya; 5 milyonun üzerinde sprey, 2 milyonun üzerinde de teknik sprey boya satışına sahip. WRX Sprey, Avrupa’nın en yüksek sağlık standartlarına uygun şekilde üretiliyor. Hızlı kuruma özelliğine sahip WRX Sprey, böylece istenmeyen akma izlerinin önüne geçiyor. WRX Sprey, çevre dostu özelliğiyle de benzerleri arasında öne çıkıyor.

AVRUPA PAZARIZINDAKİ TİCARİ HAMLELERE HIZ VERİLDİ

Yurtdışı pazarındaki pay her geçen yıl artırdıklarını belirten Akçalı Şirketler Topluluğu CEO’su M. Akın Akçalı; ihracat yaptıkları 22 ülkede bilinilirliği en yüksek ve en beğenilen marka olduklarını ifade etti.

Akçalı, satış ve pazarlama çalışmaları ile güçlü bir dağıtım ağı oluşturarak İngiltere pazarına güçlü bir giriş yaptıklarını söyledi. Önümüzdeki dönem hedeflerinin İngiltere sprey boya pazarında liderlik olduğunu belirten Akçalı; “Avrupa pazarında da ticari hamlelerimize hız verdik. Şirket olarak inşaat boyaları, sentetik boyalar, ahşap koruyucular ve özel boyalar üreterek her segmente hitap eden ürün çeşitliliğiyle faaliyetlerimiz devam ediyor” diye konuştu.

ÜLKE İÇİNDEKİ YATIRIMLAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin dört bir yanında binalardan kamu yapılarına, otoyollara, oyun parklarına ve sahalara kadar birçok noktada Akçalı ürünlerinin kullanıldığını belirten M. Akın Akçalı, Türkiye’nin ilk tavan boyası Permolit’i yüzde yüz yerli sermaye ile bugünlere taşıdıklarını ifade etti ve “Sektörde ulaştığımız konum bizi gururlandırıyor” dedi. Gelecek dönem için Türkiye’de en çok tercih edilen 5 marka arasındaki Pemolit Boya’yı ilk 3’e taşıma hedeflerinin olduğunu belirten Akçalı, “Talepler doğrultusunda ürün çeşitlerimizi geliştirdik. AR-GE departmanımızla oluşturduğumuz farklı konseptlerdeki yeni ürünlerimizi de yakın zamanda tüketicinin beğenisine sunacağız” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’DE TAVAN BOYASINDA LİDER

Akçalı Boya, 33 yılı aşkın süredir Türkiye’nin tamamen yerli sermayeli olan Akçalı Şirketler Topluluğu bünyesinde faaliyetlerini sürdürüyor. Permolit markasıyla Türkiye’nin ilk tavan boyasını üreten ve bu alanda Pazar liderliğini koruyarak dikkat çeken Akçalı Boya, tüm ürünleriyle de müşterilerinin beğenisini kazanan kaliteli ve güvenilir bir marka olarak öne çıkıyor.