EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Ağaoğlu: "Stratejik ortaklığa sıcak bakıyoruz”

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu stratejik ortaklık fikrine sıcak baktıklarını ifade etti.

Emlak sektörü gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, şirketinin finansal durumu, stratejik ortaklık noktasında ne durumda olduklarını da anlattı.

Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun günümüze kadar iki kez yabancı ortak aldığını ifade eden Ağaoğlu stratejik ortaklık fikrine halen sıcak baktıklarını söyledi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu hakkında önemli açıklamalara yer veren Ağaoğlu 2016 yılı süresince hiç kredi kullanmadıklarını ve yapımı devam eden İstanbul Uluslararası Finans Merkezi çalışmaları dolayısıyla borçlanmaya gittiklerini söyledi.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi için çalışmalarında ilk 3-4 yıllık süreçte kendi öz kaynaklarını kullandıktan sonra toplam değeri 400 milyon dolar olan yatırımın 110 milyon dolarlık kısmını bankalardan kredi olarak kullandıklarını ve fazla faiz yükünden etkilenmemek adına 2016 ve 2017 yıllarında kullandıkları kredilerin tamamını ödediklerini ifade eden Ağaoğlu:

“Banka borçlarımızla kıyasladığımızda varlıklarımız çok daha yüksek. Satışların durgunlaştığı bu dönemden en güçlü çıkacak şirketlerden biriyiz. Biraz fedakarlık yaparak bu dönemi geride bırakacağız” açıklamasında bulundu.

Ağaoğlu, yıl içerisinde biraz fiyat indirerek varlık satışı yapmayı ve böylece 2018 yılı sonuna kadar borç ve varlık arasındaki oranı indirmeyi düşündüklerini açıkladı.

Ağaoğlu, stratejik ortaklık fikrine açık olduklarını ifade ederek bugüne kadar Rus uçağının düşürüldüğü ve Katar krizinin patlak verdiği iki önemli süreçte yabnacı ortaklık yaptıklarını da ekledi.

Faiz ve döviz kurlarında yaşanan artışların her sektörde olduğu gibi inşaat sektöründe de bazı zorluklara neden olduğunu belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu:

“Banka borçlarımızla kıyasladığımızda varlıklarımız çok daha yüksek. Satışların durgunlaştığı bu dönemden en güçlü çıkacak şirketlerden biriyiz” dedi.