Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Adnan Polat: Aklı olan bu dönemde gayrimenkule yönelir

Sektördeki nakit sıkıntısı sebebiyle malların yarı fiyatına satıldığına dikkat çeken Adnan Polat, aklı olanın gayrimenkule yönelmesi gerektiğini ifade etti.

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, gayrimenkul sektörünün birçok sektörle bağlantısı bulunduğuna dikkat çekti. Çok sayıda kişiye istihdam sağlayan gayrimenkul sektörünün yaklaşık 200 alt sektörü etkilediğini söyleyen Adnan Polat, yavaşlamanın hem istihdamı hem sanayi sektörünü olumsuz etkileyebileceğini vurguladı.

YATIRIMCI İÇİN BİR FIRSAT

Yavaşlamaya izin vermeden gerek bankaların daha çok destek olması gerekse de hükümetin bu yönde sektörü desteklemesi gerektiğini söyleyen Adnan Polat; “Akıllı olanlar bu dönemde ihtiyacı varsa ya da yatırım yapacaksa gayrimenkule yönelir. Şimdi 100 liralık değeri olan bir mal 50 liraya satılıyor. Bugün satın alan 2 yıl sonra 100 liraya alıcı buluyor. Bu, yatırımcı için hem fırsat hem de bir imkân değerinde. Bunun kullanılması lazım” şeklinde konuştu.

Adnan Polat, faiz ve enflasyonun düşmesi, dövizin TL karşısında fazla değer kazanmaması ve Türkiye’de ekonomik istikrar olmasını temenni ettiklerini söyledi ve ekledi: “Bu istikrarın oluşması lazım ki biz de önümüzü görüp buna göre gelecekle ilgili plan yapalım.”