EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Adapazarı-İstanbul demiryolu projesi 6.7 milyar liraya mal olacak

İstanbul ile Adapazarı'nı birleştirecek olan 111 kilometrelik Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu Projesi için çalışmalara başlanıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Adapazarı ile İstanbul'u birleştirecek olan Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu Projesi için ilk adımı attı. Tamamlandığında İstanbul'un Anadolu yakasındaki ilçeleri şaha kaldırması beklenen proje için 6 milyar 760 milyon liralık bütçe ayrıldı.

111 kilometrelik demiryolu projesinde 19 viyadük ve 23 tünel yer alacak. Tünel ve viyadüklerle birlikte demiryolunun geçtiği coğrafi bölgeler de projeye uygun hale gelecek. Demiryolu ile karayolunun kesiştiği kısımlarda trafik oluşmaması sebebiyle de proje kapsamında 17 adet alt geçit ve 13 adet üst geçit inşa edilecek.

Adapazarı'ndan başlayarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne kadar ulaşacak olan Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu Projesi'nin güzergahı dahilinde trenler Kartepe'den başlayarak İzmit, Derince, Körfez, Gebze, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli, Kartal, Sancaktepe, Maltepe, Ataşehir, Ümraniye, Çekmeköy'den geçerek Beykoz'a gelecek.