EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

ABD’de ikinci el konut satışları son 3 yılın en düşük seviyesine ulaştı

ABD’de ikinci el konut satışları, 2018 Eylül’de yüzde 3.4 geriledi. Verilere göre bu rakam, Kasım 2015’ten bu yana en düşük seviye olarak kayıtlara geçti.

ABD'de 2018 Eylül’de ikinci el konut satışları bir önceki aya göre yüzde 3.4 geriledi ve 5 milyon 150 bin oldu. National Association of Realtors'ın (NAR) verilerine göre; bu rakam Kasım 2015’ten bu yana en düşük seviye oldu.

BEKLENTİLERİN ALTINDA KALDI

ABD’deki ikinci el konut satışları, eylül ayında yaklaşık 3 yılın en düşük seviyesine geriledi. Dünya Gazetesi’ndeki habere göre; 5 milyon 150 bin satışın yapıldığı eylül ayına ilişkin beklenti 5 milyon 290 bin olarak belirlenmişti.

SON 6 AYDIR DÜŞÜŞ EĞİLİMİ GÖSTERİYOR

Konut satışları ABD’de son 6 aydır düşüş eğilimi gösteriyor. 2018 Eylül’deki satışlar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4.1 azaldı. Diğer yandan ikinci el konut fiyatları, eylülde satışlardaki gerilemeye rağmen yıllık yüzde 4.2 artarak 258 bin 100 dolara çıktı.

NAR Başekonomist Lawrence Yun, konuya ilişkin değerlendirmesinde son 10 yılın en yüksek seviyesine çıkan mortgage faizlerinin, tüketicilerin ev alımlarıyla ilgili hızlı karar almasını engellediğini ifade etti.