EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

ABD’de birinci el konut satışları yüzde 5.5 düştü

ABD’de birinci el konut satışları 2018 Eylül’de yüzde 5.5 azaldı. Eylül ayındaki satış rakamları ile son 2 yılın en kötü performansı görüldü.

ABD’de birinci el konut satışları 2018 Eylül’de yüzde 5.5 azaldı. Yeni rakamlar ile birlikte ABD’de birinci el konut satışlarında yaklaşık 2 yılın en kötü performansı görüldü. Rakamlar, ABD’de konut sektöründe yaşanan daralmanın sürdüğüne işaret etti.

EYLÜL AYINDA 553 BİN KONUT SATIŞI YAPILDI

ABD Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan rapordaki verilere göre; ülkede birinci el konut satışları Eylül 2018’de bir önceki aya göre yüzde 5.5 azalarak ve 553 bine düştü.

DÜŞÜŞLERDE EN BÜYÜK SEBEP FAİZ ORANLARI

Dünya Gazetesi’nde yer alan haberde; yeni konut satışlarının üst üste dördüncü düşüşü olarak kayıtlara geçen 2018 Eylül verisi, ABD konut sektörünün artan faiz oranları nedeniyle zor günler yaşadığının bir başka göstergesi olduğu ifade edildi.

MEDYAN FİYAT 320 BİN DOLARA GERİLEDİ

Verilere göre ABD'de birinci el konut satışlarına ilişkin medyan fiyatın haziran ayında bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 3.5 azaldı ve 320 bin dolara geriledi. Uzmanlar, yeni konut satışlarının düşen fiyatlara rağmen sert şekilde gerilemesini, sektördeki daralmanın devam edeceği şeklinde değerlendirdi.