EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

AB Grup, yurtdışındaki kazancıyla Türkiye’de proje geliştirecek

AB Grup, yurtdışında kazandığını Türkiye’deki projelerini finanse etmek için kullanıyor. Şirket bu yıl Seyrantepe ve Basın Ekspres’te toplam iki yeni projeye başlıyor.

AB Grup, konut ve enerji alanındaki yatırımlarını Yunanistan ve İngiltere’ye taşıdı. Dünya Gazetesi’nden Leyla İlhan’a konuşan AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak; Yunanistan ve İngiltere’den elde ettikleri gelirle de Seyrantepe ve Basın Ekspres’te sonbaharda başlamayı planladıkları projeleri finanse edeceklerini belirtti.

AVRUPA’DAKİ YATIRIMLAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Avrupa’daki yatırımlarına Yunanistan’dan başladıklarını ifade eden Muhsin Bayrak, “250 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Atina’daki 48 lüks rezidans dairelerden oluşan konut projesinin inşaatını tamamladık. Onu Atina Marina’nın inşaatı takip ediyor. Atina’daki rezidans dairelerin inşaatı tamamlandı ve satışına başlandı. İngiltere’de de lüks konut projelerine hız kazandırıyoruz. Londra’da yapmayı planlandığımız projelerde daire fiyatları 250 bin pounddan start alacak” dedi. Bayrak, Yunanistan’daki projelerin 2018 sonunda, İngiltere Londra’daki projelerin ise Haziran 2019’da bitirmeyi planladıklarını açıklandı.

YURTDIŞI TÜRK İNŞAAT SEKTÖRÜ İÇİN FIRSATLAR SUNUYOR

Yurtdışı yatırımlarından kazandıkları dövizi Türkiye’ye getirip yurt içi yatırımları için harcadıklarını belirten Muhsin Bayrak, “Türkiye’de inşaat sektörü ekonomideki büyümenin lokomotifi olmayı sürdürecek” diye konuştu. Yaşlanan yapı stoğunun yüksek olduğu Avrupa ülkelerinde kentsel dönüşüm ve renovasyon projelerinin giderek hız kazandığını aktaran Bayrak, “Bu durum tecrübe kazanan Türk inşaat sektörü için fırsatlar sunuyor” diye konuştu.

AB GRUP İSTANBUL'DA 2 PROJEYE BAŞLIYOR

AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak; İstanbul’un çeşitli yerlerinde lüks konut projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini belirtti. Seyrantepe’deki lüks konut projesinin önümüzdeki sonbaharda start alacağını belirten Bayrak, “Seyrantepe’deki proje yaklaşık 100 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçecek. Konut sayısını planlıyoruz. Beşiktaş, Nişantaşı Bayrak Konakları projesine yine aynı bölgede Fulya’da yine Bayrak Konakları Fulya adını taşıyacak, 98 konutluk lüks gayrimenkul projesinin startını da birkaç hafta içinde vermiş olacağız. Sonbahar ile birlikte ön talep toplamaya başlayacağız” dedi.