EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Aağoğlu'ndan 'iflas' iddialarına yanıt: "Borcumun tamamı Finans Merkezi yatırımının yarısı bile değil"

Bodrum’da 12 milyon metrekarelik alanda uygun fiyatlarda bir kout projesi yapmaya hazırlanan Ağaoğlu, iflas ettiği yönündeki iddiaları yalanladı.

Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından Muğla’nın Bodrum ilçesinde 12 milyon metrekarelik alanda dev bir konut projesi hayata kazandırılacak. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu hem Ağaoğlu Bodrum projesinin tanıtımını yaptı hem de iflas edeceği yönündeki iddialara cevap verdi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından 12 milyon metrekarelik alanda bir konut projesi hayata kazandırılıyor. Çalışmaları tüm hızıyla süren proje, sosyal olanakları, kapsamlı hizmetleri ve eski Bodrum’u özleyenlere yönelik tasarımı ve konsepti ile Bodrum’da yaşamın 12 ay aktif kalmasını sağlayacak.

Toplam 20 milyar hasılat elde edilmesi beklenen projenin tamamı 7 milyar ilk etabı ise 3-4 milyar yatırım değeri ile hayata kazandırılacak. Daha önceden Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından satın alınan arazi değerinin altında fiyatlarla satışa sunularak sadece A+ gelir grubundaki tüketiciye değil daha alt gelir grubundan tüketiciye hitap edecek.

Uzman ve kapsamlı bir kadro tarafından çalışmaları tüm hızıyla devam eden Ağaoğlu Bodrum projesi Ali Ağaoğlu tarafından tanıtıldı. Proje tanıtımı için basın mensupları ile bir araya gelen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu proje tanıtımı sırasında ‘iflas ediyor’ iddialarına da yanıt verdi.

Bilanço büyüklüklerinin güncelde 17 milyar lira olduğunu belirten Ağaoğlu, bunun haricinde 18 tane enerji şirketleri olduğunu ve tüm bu varlıklara şahsi mal varlığının dahil olmadığını söyledi.

“Toplam borcumuz bilançomuzun yüzde 10’u bile değil”

Her alanda yatırımlarına devam ettiklerini ve bilhassa yenilebilir enerji lisanslarına öncelik verdiklerini ifade eden Ağaoğlu, “Biliyorsunuz Uluslararası İstanbul Finans Merkezi’ni yapıyoruz. Orada ciddi yatırım yaptık, orası biraz aksadı. Onun finansal yükünü taşıyoruz ama benim tüm borcum finans merkezine yatırdığım paranın yarısı bile değil. Orada yaklaşık 400 milyon lira borç kapattık. Ben hep öz kaynakla çalışan bir şirketiz. Sosyal medyada konkordato ilan edeceğime dair söylentiler var. Öyle bir borcu olan şerefsizdir, onu diyen de şerefsizdir. Böyle bir şey yok. Belki en az borcu olan şirketlerdenim. Toplam borcumuz bilançomuzun yüzde 10’u bile değil.” şeklinde konuştu.

“Finans merkezine yaptığım yatırım borcumun yarısı bile değil”

Şirketin toplam borcunun İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’ne yapılan yatırımın yarısı bile etmediğini söyleyen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, finans merkezine 400 milyon dolar yatırım yaptıklarını ve toplam borcunun ise 200 milyon dolar olduğunu söyledi.

Kar fırsatlarının yenilebilir enerjide olduğunu söyleyen Ağaoğlu, “Üretimde olan iki RES projesini satıp borcumun tamamını kapatacağım.” dedi.

“Satışlar geçen yıla göre çok az geride”

Konut sektöründe ciddi sıkıntılar olduğuna yönelik çıkan haberler hakkında da görüş bildiren Ağaoğlu, yılın ilk yarısında 600 bin konut satıldığını, satışların geçen yıldan çok az geride olduğunu kaydetti.