EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

95 metrekare konut 2 günde teslim ediliyor

Fransa’da ağaçlık alanlarda üç boyutlu printer ile hayata geçirilen sosyal konut projesi Yhnova'da evler 2 günde teslim ediliyor.

Fransa’da yepyeni bir konut projesi başladı. Özellikle ülkenin ağaçlık alanlarında inşa eidlen üç boyutlu printer teknolojisi konutlar 2 günde teslim edilebiliyor. 95 metrekare alana yayılan konutlar kısa sürede sahipleriyle buluşturuluyor.

95 metrekarelik 4 odalı ev 2 günde teslim

Lojistik ve kalifiye eleman giderleri nedeniyle Avrupa’da başvurulan bu yöntem Fransa’da Nantes Üniversitesi tarafından özellikle iş makineleri ile çalışmanın zor olduğu ağaçlık alanlarda ev yapımına imkân veren 3 boyutlu bir yazıcı geliştirdi.

BatiPrint3D isimli teknikte 4 metre kola sahip olan lazerli bir yazıcı kolu, 95 metrekarelik dört odalı bir evi iki günde tamamlıyor.

Bir konutun maliyeti 195 bin euro

‘Yhnova’ adı verilen proje kapsamında yapılan evler, 3D yazıcıdan çıkan poliüretan ile yapılıyor. İki hat olarak çekilen duvarların arası daha sonra betonla kaplanıyor. 4 odalı bir ev 195 bin euro’ya mal oluyor. Bu şekilde üretilen konutların ilerleyen zamanlarda çok daha ucuza maledilmesi ve kullanılan malzemenin zamanla daha çevreci bir malzemeye dönüştürülmesi amaçlanıyor.