EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

7 millet bahçesinin ihalesi şubat ayında yapılacak

7 millet bahçesinin ihalesi şubatta gerçekleştirilecek. Proje ile şehirlere ayrı bir değer katılması ve gelecek nesillere daha yeşil bir ortam bırakılması hedefleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla hükümetin icraat programı kapsamında yürütülen Millet Bahçesi projeleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda şubat ayında 7 millet bahçesinin daha ihalesi gerçekleştirilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 28 ildeki 25 milyon metrekarelik alanda 52 millet bahçesinin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Millet Bahçesi projesi ile şehirlere ayrı bir değer katılması ve gelecek nesillere daha yeşil bir ortam bırakılması hedefleniyor.

Faaliyete geçecek millet bahçelerinde yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları, spor alanları, su yüzeyleri, amfi tiyatro, seyir terasları, oyun alanları, oturma grupları, geniş yeşil alanlar, toplanma bölümleri, yeterli sayıda otopark, kıraathaneler ve bitkisel peyzaj kısımları yer alıyor.

İstanbul Pendik ile Batman olmak üzere iki millet bahçesinin ihalesi ocak ayında yapıldı. Elazığ Millet Bahçesi'nin ihalesi de 28 Ocak Pazartesi günü yapılacak. Bunların dışında 14 millet bahçesi ile ilgili proje çalışmaları sürdürülecek ve ihaleye hazır hale getirilecek.

7 millet bahçesinin ihalesinin şubat ayında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Sakarya Millet Bahçesi’nin ihalesi 6 Şubat, Eskişehir Millet Bahçesi’nin ihalesi 7 Şubat, Samsun Millet Bahçesi’nin ihalesi 13 Şubat, İstanbul Başakşehir ilçesi Kayabaşı mevkisindeki Kayaşehir 2, 3 ve 4. etaplar Millet Bahçesi’nin ihalesi 14 Şubat, Ankara İmrahor Vadisi 1. Etap Millet Bahçesi’nin ihalesi 18 Şubat, Mersin Millet Bahçesi’nin ihalesi 19 Şubat ve Sivas Millet Bahçesi'nin ihalesi ise 27 Şubat’ta düzenlenecek. Bununla birlikte hükümetin icraat programı kapsamında yeni yılın ilk iki ayında 10 millet bahçesinin ihalesi tamamlanmış olacak.