EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

5 ve 10 yıl için en düşük konut kredisi faiz oranını sunan banka

Bankaların konut kredisi faiz oranları düşmeye devam ediyor. Peki en düşük konut kredisi faiz oranını veren banka hangisi? İşte cevabı…

Bankaların konut kredisi faiz oranları Şubat ayında tüm hızıyla düşmeye devam ediyor. Şubat ayının ilk üç haftasında toplam 14 banka bir ya da birden fazla konut kredisi faiz indirimi yaptı. Kredi Pazarı’nda yer alan verilere göre, Şubat ayı başında yüzde 2.17 olan faiz oranları yüzde 1.95’e kadar düştü.

Yapı Kredi Bankası, Kuveyt Türk Bankası, QNB Finansbank, Akbank’ın yanı sıra kampanyalı ürünleri kapsamında ICBC ve VakıfBank da bu hafta konut kredisi faiz oranlarında indirim yaptı. Güncel verilere göre 10 yıllık en düşük faizi yüzde 1.61 ile Yapı Kredi Bankası, 5 yıllık en düşük faizi ise yüzde 1.59 ile Kuveyt Türk Bankası kullandırıyor.

KONUT KREDİSİ GERİ ÖDEMELERİ NE DURUMDA?

150 bin TL bedelinde 5 yıllık konut kredisi için en düşük taksitler 3 bin 900 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 233 bin TL oluyor.

150 bin TL bedelinde 10 yıllık konut kredisi için ise en düşük taksitler 2 bin 830 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 339 bin TL oluyor.