Altın Orman
2 Yıl Sonra Teslim
Altın Orman İzmir / Bornova Proje Detayı
Yedi Mavi
8 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
6 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

3.Havalimanı'nın açılış tarihi açıklandı

İstanbul'un yeni havalimanıyla ilgili açıklamalarda bulunan Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, "3.Havalimanı, 2018'in ilk çeyreğinde açılacak" dedi.

Cengiz, Mapa, Limak, Kolin, Kalyon Ortak Girişim Grubu tarafından yapım çalışmaları devam edilen 3.Havalimanı'nın yüzde 25'i tamamlandı. Projeye 1.8 euro harcama yaptıklarını belirten Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İGA Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Özdemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan toplantının çok olumlu geçtiğini belirterek, "Projedeki aksaklıkları Sayın Cumhurbaşkanımız bizden önce takip ediyor. Gerekli program koordinasyonu sağlandı" dedi.

Gazetecilerin 3.Havalimanı ile ilgili sorularını yanıtlayan Özdemir, 2018'in ilk çeyreğinde yeni havalimanının açılışını yapacaklarını anımsattı. Yaptığı açıklamada yeni havalimanına gidecek metro inşaatının takviminin de belirlendiğini aktaran Özdemir, yolların, kavşakların ve metro bağlantılarının 2018'de havalimanın açılışına yetişecek şekilde planlandığını dile getirdi. Özdemir, "Hızlı trenin dahi ne zaman geleceği bu toplantıda konuşuldu" ifadelerini kullandı.

Yeni havalimanının finansmanı ile ilgili de konuşan Özdemir, söz konusu proje için alınan kredilerin yürümesinde hiç bir problem olmadığını, her şeyin zamanında ilerlediğinin altını çizdi.