EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

3.Havalimanı'nın açılış tarihi açıklandı

İstanbul'un yeni havalimanıyla ilgili açıklamalarda bulunan Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, "3.Havalimanı, 2018'in ilk çeyreğinde açılacak" dedi.

Cengiz, Mapa, Limak, Kolin, Kalyon Ortak Girişim Grubu tarafından yapım çalışmaları devam edilen 3.Havalimanı'nın yüzde 25'i tamamlandı. Projeye 1.8 euro harcama yaptıklarını belirten Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İGA Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Özdemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan toplantının çok olumlu geçtiğini belirterek, "Projedeki aksaklıkları Sayın Cumhurbaşkanımız bizden önce takip ediyor. Gerekli program koordinasyonu sağlandı" dedi.

Gazetecilerin 3.Havalimanı ile ilgili sorularını yanıtlayan Özdemir, 2018'in ilk çeyreğinde yeni havalimanının açılışını yapacaklarını anımsattı. Yaptığı açıklamada yeni havalimanına gidecek metro inşaatının takviminin de belirlendiğini aktaran Özdemir, yolların, kavşakların ve metro bağlantılarının 2018'de havalimanın açılışına yetişecek şekilde planlandığını dile getirdi. Özdemir, "Hızlı trenin dahi ne zaman geleceği bu toplantıda konuşuldu" ifadelerini kullandı.

Yeni havalimanının finansmanı ile ilgili de konuşan Özdemir, söz konusu proje için alınan kredilerin yürümesinde hiç bir problem olmadığını, her şeyin zamanında ilerlediğinin altını çizdi.