Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’nin planları resmen onaylandı

İstanbul Boğazı'nın altından geçecek 3 Katlı Büyük İstanbul Tünel Projesi’nin plan değişikliği İBB Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

İstanbul Boğazı’nın altından geçerek Anadolu ile Avrupa Yakası’ndaki kara yollarını birbirine bağlayarak ulaşımda büyük rahatlık sağlayacağı belirtilen 3 Katlı Büyük İstanbul Tünel Projesi’nin plan değişikliği teklifleri İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde oy birliğiyle kabul edildi.

“DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR ESER”

Dünyada eşi benzeri olmayan bir eseri İstanbul'a kazandırma adına atım atmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Ömer Lütfü Arı; “Bu büyüklükteki, bu boyuttaki bir projeyi bir seferde sanki 12 vururmuş gibi tamamlayıp yapmak mümkün müdür? Eşi benzeri olmayan ve yoğunluk getirmeyecek bir proje. Eğer projede bir eksiklik varsa, daha iyi bir çözüm bulunmuşsa, değiştirilmesi gereken bir husus varsa bunların değerlendirilmesi ve gereğinin yapılması en doğru iştir” ifadelerini kullandı.

Meclis Birinci Başkanvekili Ahmet Selamet, konuşmaların ardından raporu oylamaya sundu. İstanbul Boğazı’nın altından geçecek 3 Katlı Tünel projesi, oy birliğiyle kabul edilerek İBB Meclis’inden geçti.