EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’nin planları resmen onaylandı

İstanbul Boğazı'nın altından geçecek 3 Katlı Büyük İstanbul Tünel Projesi’nin plan değişikliği İBB Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

İstanbul Boğazı’nın altından geçerek Anadolu ile Avrupa Yakası’ndaki kara yollarını birbirine bağlayarak ulaşımda büyük rahatlık sağlayacağı belirtilen 3 Katlı Büyük İstanbul Tünel Projesi’nin plan değişikliği teklifleri İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde oy birliğiyle kabul edildi.

“DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR ESER”

Dünyada eşi benzeri olmayan bir eseri İstanbul'a kazandırma adına atım atmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Ömer Lütfü Arı; “Bu büyüklükteki, bu boyuttaki bir projeyi bir seferde sanki 12 vururmuş gibi tamamlayıp yapmak mümkün müdür? Eşi benzeri olmayan ve yoğunluk getirmeyecek bir proje. Eğer projede bir eksiklik varsa, daha iyi bir çözüm bulunmuşsa, değiştirilmesi gereken bir husus varsa bunların değerlendirilmesi ve gereğinin yapılması en doğru iştir” ifadelerini kullandı.

Meclis Birinci Başkanvekili Ahmet Selamet, konuşmaların ardından raporu oylamaya sundu. İstanbul Boğazı’nın altından geçecek 3 Katlı Tünel projesi, oy birliğiyle kabul edilerek İBB Meclis’inden geçti.