EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ihale süreci tamamlandı!

İstanbul trafiğini rahatlatmak için inşa edilen 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesinin ihale süreci tamamlandı. İhaleyi Yüksel Proje Uluslararası A.Ş. aldı.

3 Katlı Büyük İstanbul İstanbul Tüneli'nde teknik ve mali tekliflerin değerlendirme süreci sonrasında en yüksek puanı alan Yüksel Proje Uluslararası A.Ş ihaleyi kazanan firma oldu.

İhalede 10 günlük itiraz süreci resmen başladı. Bu sürecin ardından ihaleyi kazanan firma ile Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü arasında sözleşme yapılacak.

2 şeritli yol yapılacak

İhale sürecinin ardından 1 yıl içinde mühendislik projelerinin tamamlanması hedefleniyor. İstanbul Boğazı’nın altından geçmesi planlanan tünelde, hem demiryolu hem de karayolu hizmeti bulunacak. Buna ilaveten üst ve altta da lastik tekerli araç geçişine uygun iki şeritli yol yapılacak.

Avrupa Yakası'nda Hasdal Kavşağı'ndan Anadolu Yakası'nda Çamlık Kavşağı'na karayoluyla yaklaşık 14 dakikada geçilecek. Bu projeden günde 6,5 milyon yolcunun faydalanması hedefleniyor.

Proje, 5 yılın sonunda tamamlanacak

Tünel, TEM Otoyolu, E-5 Karayolu, Kuzey Marmara Otoyolu ve 9 metro hattıyla entegre edilecek. 5 yılın sonunda tamamlanması beklenen proje sayesinde Avrupa Yakası'nda İncirli'den, Anadolu Yakası'nda Söğütlüçeşme'ye, 31 kilometre uzunluğunda 14 istasyondan oluşacak hızlı metroyla yaklaşık 40 dakikada ulaşılacak.