EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

3. Havalimanı projesi Çatalca'da gayrimenkul fiyatlarını yüzde 42 yükseltti

İstanbul Avrupa Yakasının sınır ilçelerinden Çatalca'da 3. İstanbul Havalimanı projesinin inşaatı ile konut fiyatlarında yüzde 42,2'lik artış yaşandığı tespit edildi.

İstanbul 3. Havalimanı Arnavutköy, Çatalca ve Eyüp ilçelerindeki konut fiyatlarını uçurdu. Bu ilçeler arasında son 4 yıl içinde en çok fiyat artışının yaşandığı ilçe ise yüzde 42,2 oranındaki artış tespitiyle Çatalca ilçesi oldu.

Dünyanın en büyük havalimanlarından bir tanesi olacak Türkiye’nin dev projelerinden İstanbul 3. Havalimanı bölgedeki konut fiyatlarını uçurdu.
Türkiye’nin 2023 yılı hedefleri arasında yer alan İstanbul 3. Havalimanının inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’nin en büyük projelerinden bir tanesi olan 3. Havalimanı projesi çevre ilçelerdeki konut fiyatlarını artırmaya devam ediyor.

Ayda yaklaşık 43 milyon ziyaretçisi bulunan sahibinden.com sitesinde, Çatalca, Arnavutköy ve Eyüp ilçesindeki konutların metrekare fiyatlarındaki 4 yıllık değişimini açıklayan bir rapor sundu.

Emlak Endeksi 2018 Haziran ayı verilerinden elde edilen bilgilere göre, Çatalca, Eyüp ve Arnavutköy ilçelerinde konut fiyatları 3. Havalimanı nedeniyle büyük artış gösterdi.

En büyük konut fiyat artışı Çatalca’da oldu

Satılık konutların metrekare fiyatlarında son 4 yılda en büyük değişimin görüldüğü ilçe, yüzde 42,2 oranında artışla Çatalca ilçesi oldu. İstanbul’un Çatalca ilçesinde satılık konutların metrekare fiyatı ortalama 2 bin 630 TL olarak tespit edildi. Çatalca ilçesinde kiralık konutların metrekare fiyatları da yüzde 68,6 oranında yükselerek 10 TL’ye kadar ulaştı.

Arnavutköy’de son 4 yılda yüzde 43 oranında artış yaşandı

Arnavutköy’de satılık konutların metrekare fiyatları ise son 4 yılda yüzde 43 oranında artış gösterdi ve metrekare fiyatı ortalama 2.339 TL’ye ulaştı. İlçedeki kiralık konutlarda metrekare fiyatları da yüzde 12,9 artarak ortalama 9 TL oldu.

Eyüp’te konut fiyatları yüzde 11,2 artış gösterdi

İstanbul 3. Havalimanına yakın bir diğer ilçe olan Eyüp’te ise satılık konutlarda metrekare fiyatları son 4 yıl itibarıyla yüzde 11,2 oranında artarak ortalama 4.038 TL’ye ulaştı. Kiralık konutların metrekare fiyatları ise ortalama yüzde 20,4 artış ile 18 TL olarak belirlendi.