EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

3. Havalimanı 2018 yılında konut fiyatlarını yükseltecek

İstanbul'da 2018 yılında 3. Havalimanı inşaatının tamamlanmasıyla bölgede ve çevre illerde konut fiyatlarının yükseleceği tahmin ediliyor.

Türkiye genelinde ve özellikle İstanbul'da konut fiyatları hızla yükselmeye devam ediyor. 2018 yılında 3. Havalimanı inşaatının tamamlanmasıyla birlikte özellikle İstanbul'da ve İstanbul'a yakın illerde konut fiyatlaırnın daha da yükselmesi bekleniyor.

Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü, konut fiyatlarının 2018 yılında özellikle İstanbul’da yükselmeye devam edeceğini ve konut sahibi olmak isteyenlerin hızlı hareket etmesi gerektiğini söyledi. Yatırım yapmak için 2018 yılını beklemenin yanlış olacağını söyleyen Özlü, yatırımcılara ve ev sahibi olmak isteyenlere hızlı hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

Karlı bir yatırım için 2018’i beklemeyin

Son bir yılda İstanbul’da konut satışlarının artışının yüzde 15 civarına ulaştığını belirten Özlü, 2018 yılında da konut fiyatlarının yükseleceğini ve daha karlı bir yatırım için konut almak isteyenlerin 2018’i beklememesi gerektiğini belirtti.

3.Havalimanı İstanbul’da emlak piyasasına ayrı bir canlılık katacak

2018 yılında konut fiyatlarının artacağı yönünde tahmin yürüten Özlü, özellikle 3. Havalimanı inşaatının tamamlanmasıyla birlikte İstanbul’daki gayrimenkul piyasasında ayrı bir canlılık olacağını belirtti.

Hareketlilik çevre illere de yansıyacak

Hareketliliğin çevre ilçelerdeki konut fiyatlarına yansıyacağını belirten Özlü, “Bölgede konut fiyatlarının önümüzdeki yılın ikinci yarısında yaklaşık yüzde 30 ile 40 arasında artabileceğini öngörüyoruz. Anadolu yakasında ise özellikle Kartal- Pendik bölgesinde gelecek yıl hizmete girecek ve bölgeyi Sabiha Gökçen Havalimanı’na bağlayacak metro çalışmaları var. Bu projelerin bulundukları çevre ilçelere önemli oranda değer katacağını söyleyebiliriz. Özellikle Azeri ve Arap yatırımcılar da gelişen bölgeleri daha çok tercih ediyorlar. Bu yüzden yatırımcılar erken davrandığı takdirde 2018’de karlı bir yıl geçirebilir.” dedi.

Yeni yılda gözde ilçeler Pendik ve Gaziosmanpaşa olacak

Gayrimenkule yatırım için İstanbul’un iki yakasında da cazip seçeneklerin olduğuna değinen Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü, Pendik ve Gaziosmanpaşa’nın 2018’in gözde yerleri olacağını söyledi. Özlü şöyle konuştu: “Son bir yıllık konut satışları incelendiğinde İstanbul’da yüzde 20 ile Gaziosmanpaşa’nın konut fiyatlarının en çok arttığı ilçelerin başında geldiğini görüyoruz. Özellikle yatırımın kendini amorti etme süresinin de en kısa olduğu ilçe olan Gaziosmanpaşa, yatırımcılarına gözünden kaçmaması gereken ilçelerden. Şuan Gaziosmanpaşa’da 1+1 daireler 380.000 TL’den başlıyor. Anadolu yakasında ise 1+1 dairelerin 280.000 TL’den başladığı Pendik-Kurtköy bölgesinin, hem önemli ulaşım yolları üzerinde bulunması hem de ilçede yeni konut projelerinin hayata geçiyor olması bölgenin değerini önümüzdeki yıllarda kat kat artıracak. Bu bölgelerde elini çabuk tutan daha karlı olacak.”

Gamze Özlü, karlı yatırım yapmak isteyenlerin sunulan fiyat avantajlarından ve kampanyalardan yararlanması, yatırım danışmanlarından destek alması gerektiğini de sözlerine ekledi.