EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

3 büyük şehirdeki ortalama amortisman süresi belli oldu

3 büyük şehrin ortalama amortisman süresi incelendi. Sıralamada 18.8 yıl ile İzmir birinci oldu.

Konutta yatırımın geri dönüş süresi olarak bilinen amortisman süresi büyük önem taşıyor. Amortisman süresi, satın alınan ya da alınacak olan konutların kiraya verilmesi durumunda, satış fiyatının kaç yıl içerisinde yıllık kira değeri ile geri kazanabileceğine bakılarak hesaplanıyor. Bu süre ne kadar az ise yatırım da o kadar avantajlı hale geliyor.

İZMİR AMORTİSMAN SÜRESİNDE ÖNE ÇIKIYOR

Hürriyet Gazetesi’nden Gülistan Alagöz’ün haberine göre; REIDIN, 2019'da gayrimenkul yatırımı yapacaklar için şehir şehir amortisman sürelerini inceledi. Aralık ayı verileri göz önüne alınarak yapılan analize göre 3 büyük şehirde İzmir öne çıkıyor. Türkiye genelinde ise Güneydoğu illeri en hızlı dönüş süresi ile dikkat çekiyor.

İzmir’de konut yatırımının ortalama geri dönüş süresi 18.8 yıl. İzmir’in Buca, Konak ve Aliağa bölgeleri diğer ilçelere kıyasla daha hızlı amortisman süresi sağlıyor.

Ankara’da konut yatırımının ortalama geri dönüş süresi 19 yıl. Ankara’nın Altındağ, Çankaya ve Mamak bölgeleri diğer ilçelere kıyasla daha hızlı amortisman süresi sağlıyor.

İstanbul’da konut yatırımının ortalama geri dönüş süresi ise 20.4 yıl. İstanbul’un Beyoğlu, Esenyurt, Eyüp, Küçükçekmece ve Ataşehir bölgeleri diğer ilçelere kıyasla daha hızlı amortisman süresi sağlıyor.