EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

2B arazilerde 748 bin hak sahibi tapularını aldı

Murat Kurum, 2B arazilerin satış kapsamında 748 bin hak sahibinin tapularını aldıklarını açıkladı. 531 bin taşınmazın toplam satışı ise 11 milyar TL’yi buldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2B arazilerin satış kapsamında 748 bin hak sahibinin tapularını aldıklarını açıkladı. Satışı yapılan 531 bin taşınmazın toplam satışının 11 milyar TL olduğunu söyleyen Murat Kurum, bu tutarın bugüne kadar 7 milyar 800 milyon TL’lik bölümünün tahsil edildiğini ifade etti.

HAZİNEYE AİT ARAZİLERİN KİRALANMASINDA BÜYÜK BAŞARI ELDE EDİLDİ

Bakan Kurum, Hazineye ait tarım arazilerinin satışında ise 57 bin hak sahibinin tapularına kavuştuğunu açıkladı. Çiftçilerin tarımsal üretim destekleri gibi sözleşmeye bağlı haklardan yararlanması ve sözleşmesiz kullanımdan kaynaklanan ihtilafların giderilmesi amacıyla Hazineye ait tarım arazilerinin ecrimisil bedelinin yarısı üzerinden doğrudan kullanıcılarına kiralanmasına ilişkin düzenlemeyi hayata geçirdiklerini hatırlatan Kurum, başvurularda yüzde 82 oranında bir başarı elde edildiğini söyledi. Başvuruların değerlendirilmeye başlandığı söyleyen Murat Kurum, 3 bin vatandaşın kiralama işlemlerinin tamamlandığını belirtti. Toplamda 180 bin çiftçinin başvuruda bulunduğunu ifade eden Kurum, “Kiralamaya ilişkin çalışmalara başladık” dedi.