EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

2030 yılına kadar 7.5 milyon konut yenilenecek

Türkiye genelinde 580 bin konutun yenileme çalışmalarına başladıklarını açıklayan Murat Kurum, 2030 yılına kadar 7.5 milyon konutun dönüşeceğini belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sürdürülebilir Şehirler Projesi’nin açılış toplantısında konuştu. Murat Kurum, 2030 yılında 7.5 milyon konutun dönüşeceğini açıkladı.

Murat Kurum, kentsel dönüşümle şehirlerdeki sağlıksız yapı stokunu yenileyecekleri vurguladı. Bugüne kadar ülke genelinde 580 bin konutun yenileme çalışmalarına başladıklarını belirten Bakan Kurum, amaçlarının 2030 yılında 7.5 milyon konutu öncelik ve aciliyet durumlarına göre dönüştürmek olduğunun altını çizdi.

YEREL VE YATAY MİMARİYE DİKKAT EDİLECEK

Yeni konutların yerel dokuya ve yatay mimariye uygun şekilde inşa edileceğini söyleyen Kurum; “Dönüştürdüğümüz her bir konutun örnek proje olması için çalışmalarımızı yürütüyoruz” şeklinde konuştu.

3 BİN KİLOMETRELİK BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU

Murat Kurum, yeni yapılacak imar planlarında bisiklet ve yürüyüş yollarının zorunlu hale getirilmesine ilişkin de açıklamada bulundu. Kurum, 3 bin kilometrelik bisiklet ve yürüyüş yolu, 60 bin metrekare gürültü bariyeri ve 81 ilde Çevre Dostu Sokaklar Projesi’ni gerçekleştirdiklerini ifade etti.