EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

"2023'te markalaşan bir ülkeye sahip olabiliriz"

Muammer Ceylan, “Gerekli yatırımlar, kentsel dönüşüm uygulamaları ve akıllı altyapı sistemleri ile 2023’te marka şehirlerden marka bir ülke oluşturabiliriz” dedi.

Türk ekonomisinde marka gücü ve değeri olan firmaları bir araya getiren Marka Şehirler Zirvesi'nde söz alan Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, şehirlerdeki markalaşmanın önemli bir kalkınma modeli olduğuna dikkat çekti. Türkiye'de birçok şehrin bu potansiyele sahip olduğunu belirten Ceylan "Tek eksiğimiz güzel bir ambalaj" dedi.

Markalaşan şehirlerin Türk turizmine de önemli katkılar sağlayacağını belirten Ceylan, özellikle İstanbul'un bu konuda rakiplerinden geride kaldığını belirtti. Markalaşma sürecinde kentsel dönüşümün de büyük önemi olduğuna dikkat çeken Muammer Ceylan, "Bugün marka şehir olarak anılan Paris’in Londra’nın ya da New York’un geçmişine baktığımızda bu şehirlerin kirlilik, altyapı ve yapılaşma karmaşası gibi birçok sorunla mücadele ettikten sonra yeni kimliklerine kavuştuğunu görüyoruz. Ülkemizin mega kenti İstanbul da yenilenme sürecinden geçiyor. Bir yanda yeni havalimanı, köprü ve tüneller gibi mega projeler hayata girmeye hazırlanırken bir yandan da kentsel dönüşüm kapsamında 6,5 milyon konutun 2023 yılına kadar dönüştürülmesi hedefleniyor. İnşaat sektörünün de önemli roller oynadığı bu çalışmalar tamamladığında İstanbul’un çehresi değişecek adeta şehir kabuk değiştirecek. Tarihi dokusunun yanı sıra yenilenen yüzü ve modern kimliği ile marka algısı daha da güçlenecek ve rakiplerini sollayacak bir şehir olacak" dedi.

2023'e kadar markalaşma konusunda önemli adımlar atılması gerektiğini dile getiren Ceylan "Marka şehir projelerine ağırlık verip, gerekli yatırımları da yaparsak Cumhuriyet’in 100. yılında marka şehirlerden marka bir ülkeye doğru hızla ilerleyeceğimize inanıyorum" diye konuştu.