EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

2023 yılında hedef 1 milyon konut

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 2023 yılına kadar 1 milyon konut üretimini tamamlamayı hedefliyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, konut üretiminde 803 bin rakamına ulaştı. 2023 hedefini 1 milyon konut olarak belirleyen İdare, mahalle kültürü konsepti ile proje üretiyor.

TOKİ üreitmi olan konutlarda mahalle kültürünün yaşatılmasına büyük özen gösteriliyor. 803 bin konut sayısına ulaşan TOKİ'nin 2023 hedefi ise 1 milyon konutu tamamlayabilmek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, konut sektörünün hızla büyüdüğünü belirterek TOKİ’nin 2023 hedeflerine de sorunsuz ilerlediğini söyledi. 2016’da Türkiye’de 341 bin konut satışı yapılarak rekor kırıldığını anlatan Turan “Bu yılın ilk 7 ayında satılan konut sayısı geçtiğimiz yılın ilk 7 ayına göre daha yüksek bir rakamdadır. Büyük bir kalkınma hamlesi içerisinde olan ülkemizde konut sektöründe yaşanan bu talep ekonomik büyümenin ve vatandaşlarımızın ekonomiye olan güveninin göstergesidir” dedi.

Ergün Turan: "Depreme hazırlık yapıyoruz"

TOKİ’nin 803 bin konut rakamına ulaştığını ifade eden Turan, hedeflerinin 2023 yılına kadar bir milyon 200 bin konut üretmek olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıl 65 bin konutu ihale ettiklerini ve bu yılda aynı hedefi yakalayacaklarını söyleyen Turan, yıl içerisinde 46 bin konutu ihale ettiklerini belirtti. Pek çok şehir gibi İstanbul’u da depreme hazırlamak durumunda olduklarını söyleyen Turan “Bu nedenle kentsel dönüşüm çalışmalarında TOKİ bundan sonra daha aktif bir rol üstleniyor. 2017 yılında çok daha aktif çalışıyoruz. Kentsel dönüşümde kar hedefi gütmüyoruz”dedi.

'Mahalle kültürü' üzerinde duruluyor

Mahalle kültürüne dönük projelere ağırlık verdiklerini belirten Turan “Hepimizin aradığı farklı gelir gruplarının aynı semtte buluşabildiği semt sakinlerinin, esnafın iç içe olduğu, ‘mahalle kültürü’ kavramında projelerdir. Bunun üstünde çalışıyoruz” dedi.