EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

2019’da yabancıya satış hedefi 10 milyar dolar

2018’i yabancıya 6 milyar dolarlık konut satışı ile kapatacaklarını söyleyen GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, “2019 hedefimiz, 10 milyar dolarlık satış” dedi.

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin, Real Estate Stars (Gayrimenkulün Yıldızları) ödül töreninde sektöre dair açıklamalarda bulundu. 2018 yılında yabancıya 6 bin satış yaptıklarını belirten Feyzullah Yetgin; “Bu yılı 6 milyar dolar satış ile kapatacağız ama 2019 hedefimiz, 10 milyar dolarlık satış” şeklinde konuştu.

Türkiye'nin gayrimenkul ihtiyacının yılda 1 milyon 300 bin civarında devam ettiğini, bu talebin süreceğini, orta ve uzun vadeye bakmak gerektiğini söyleyen Feyzullah Yetgin, güçlü devletlerin uzun vadeli düşündüğünü, bugüne odaklanmadığını, bu anlamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu 2023 ve 2071 hedeflerinin çok önemli olduğunu ifade etti.

TÜRKİYE’NİN BU ZORLU SÜRECİ ATLATACAĞINA İNANCIMIZ TAM

Ödül töreninde konuşan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, Türkiye'nin 2017 yılında küresel gidişata da paralel olarak artan dış talep ve ekonomiyi destekleyici önlemler sonucu yüzde 7.4 büyüme sergilediğini söyledi.

Tüm zorluklara rağmen 2019 yılına umutla girmenin en büyük arzuları olduğunu belirten Mithat Yenigün; “Türkiye ekonomisinin bu zorlu süreci atlatacağına inancımız tamdır. Bu çerçevede kısa soluklu kampanya ve teşvikler yerine ihtiyaç duyulan kalıcı önlemler ile yapısal reformların bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor. Böylece orta ve uzun vadede genel ekonomiyle birlikte inşaat sektöründe de sürdürülebilir büyüme desteklenecektir” şeklinde konuştu.