Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

2019’da yabancıya konut satışında rekor beklentisi

Gayrimenkul alan yabancılara vatandaşlık sınırının düşürülmesinin satışlara olumlu olarak yansıdığını söyleyen Cenk Aşçıoğlu, bu yıl rekor kırılabileceğini ifade etti.

Türkiye’de gayrimenkul satın alan yabancılara vatandaşlık sınırının 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürülmesinin meyvelerini almaya başladıklarını belirten Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu, son dört ayda satışlarının yarısından fazlasının yabancılara yapıldığını ifade etti.

Uygulamanın asıl etkisinin bu yıl içinde kendini göstereceğini söyleyen Cenk Aşçıoğlu, yabancılara satışların çok daha fazla artmasını beklediklerini ifade etti ve ekledi: “Bu yıl rekor kırılacak gibi.”

TEŞVİK SATIŞLARI ARTIRIR

Yeni Asır’da yer alan habere göre; Cenk Aşçıoğlu Türki Cumhuriyetler, Rusya, Hindistan, Cezayir, Güney Afrika, İran, Irak, ve Kanada gibi çok farklı ülkelerden insanlara emlak sattıklarını söyledi. Pakistan gibi yeni pazarlara da yöneldiklerini belirten Aşçıoğlu, yabancıya mülk satışının hükümet tarafından desteklendiğini anımsattı.

Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu, yabancıya satış ile birlikte ülkeye döviz girdiğini ve bunun ihracat gibi değerlendirilebileceğini söyledi. Cenk Aşçıoğlu, yabancıya konut satışı ile ekonominin canlandığını, ev alan yabancıların eşya da aldığını ifade etti.

Yabancıya satışların artması için fuarlar ve tanıtımların yapılması gerektiğini söyleyen Aşçıoğlu; “Bu kapsamda inşaat sektörüne yurtdışındaki tanıtımlar için teşvik verilebilir” diye konuştu.

ATAKÖY’DE YÜZDE 100 KAZANDIRDI

Son dönemde İstanbul Ataköy’e yoğunlaştıklarını belirten Cenk Aşçıoğlu, burada toplamda bin 100 üniteden meydana gelen Selenium Retro, Selenium Ataköy ve Selenium Retro 9 projelerini yaşama kazandırdıklarını hatırlattı. Satışların yüzde 80’inden fazlasını bitirdiklerini söyleyen Aşçıoğlu, Ataköy’den emlak alanların yüzde 100 kazandığını da ifade etti.