EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

2019’da yabancıya 10 milyar dolarlık konut satışı hedefleniyor

GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, 2019 yılında yabancıya konut satışında hedefin 10 milyar dolar olduğunu ifade etti.

Almanya’nın Düsseldorf kentindeki Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nda yatırımcılarla bir araya gelen GYODER’in Başkanı Feyzullah Yetgin, fuardaki stantta, Türkçe versiyonunu hazırladıkları ‘How to Buy Property in Turkey?’ kitapçığını katılımcılarla paylaştıklarını ifade etti.

HEDEF YABANCI YATIRIMCIYA SATIŞTA 10 MİLYAR DOLARA ULAŞMAK

Yeni düzenlemelerle birlikte gayrimenkul yatırımlarının daha cazip hale geldiğini belirten Feyzullah Yetgin, bununla birlikte satışlara ivme kazandıran adımların atıldığını söyledi. 1 milyon dolarlık gayrimenkul alan yabancıya vatandaşlık hakkı tanınması şartının 250 bin dolara düşürüldüğünü hatırlatan Yetgin, yabancıya satış ile ilgili olarak yapıcı adımlar atılmasının sektör adına gerçekten sevindirici olduğunu ifade etti. Yeni düzenlemelerin hayata geçirildiği 2018 yılında canlanmanın en yoğun olduğu alanın yabancı yatırımcıya yapılan satışlar olduğunu söyleyen Yetgin; “2018 sonunda yabancıya konut satışı 39 bin 663 adedi buldu. Yabancıya konut satışları bir 2017’ye oranla yüzde 78.4 oranında arttı. 2019 yılında yabancıya konut satışı adedini 60 bine çıkarma ve yaklaşık 6 milyar dolarlık satışı 10 milyar dolara yükseltme hedefimiz var” şeklinde konuştu.

GAYRİMENKUL ÜLKEMİZ İÇİN STRATEJİK BİR ZENGİNLİK

Dünya ile kıyaslandığında Türkiye’deki gayrimenkul sektörünün çok daha büyük bir potansiyel içerdiğini vurgulayan GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, gayrimenkulün Türkiye için stratejik bir zenginlik olduğunu dile getirdi. Feyzullah Yetgin, Avrupa’da yaşayan vatandaşları ve yabancı yatırımcıları, gelecek vadeden yatırım fırsatları için Türkiye’ye davet etti.