Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

2019 yılında TOKİ’den 25 bin yeni konut geliyor

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, devam eden kentsel dönüşüm projelerine 2019’da 66 proje ile birlikte 25 bin konutun daha ekleneceğini söyledi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, gelecek dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu şehircilik kriterleri doğrultusunda hareket edeceklerini açıkladı. Vatandaşları daha çok toprakla buluşturan, komşuluk ilişkilerini canlı tutacak, mahalle kültürünü yaşatacak yatay mimari anlayışıyla konutlar üretileceğini ifade eden TOKİ Başkanı Ömer Bulut, bu projelere ek olarak şehirlerde kişi başına düşen yeşil alan miktarını artıracak, insanı toprak ve bitkiyle buluşturacak projeler ve mekânlara daha çok yer vereceklerini de belirtti.

İnsanların artık sadece barınma ihtiyacını gidermek istemediğini hatırlatan Ömer Bulut, bunun yanı sıra çevre ile etkileşimini artıran ve kendisine sosyalleşme imkânı sunan sosyal yaşam alanları talep ettiğini söyledi.

KENTSEL YENİLEME KONUSUNDA DAHA ÇOK ÇALIŞILMALI

Kentsel dönüşüm konusunda TOKİ başta olmak üzere belediyelerin, kamunun diğer kuruluşlarının ve özel sektörün daha çok çalışması ve çaba göstermesi gerektiğini dile getiren TOKİ Başkanı Ömer Bulut, TOKİ’nin 16 yıl içinde kentsel dönüşüm kapsamında 142 bin konut ve sosyal donatı için yaklaşık 17.7 milyarlık ihale gerçekleştirdiklerini belirtti.

2019 yılında 59 il, 134 ilçede yürütülen toplam 163 kentsel dönüşüm projesine 66 proje daha ilave edileceğini açıklayan TOKİ Başkanı Ömer Bulut, bu kapsamda yaklaşık 25 bin konutun daha ihalesinin daha yapılmasının öngörüldüğünü ifade etti.