EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

2019 yılı için kamuya ait sosyal tesis ücretleri belli oldu

2019 yılında kamuya ait sosyal tesisler için ödenecek asgari ücretler belirlendi. İşte tüm detaylar…

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ’i bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Tebliğ; merkezi yönetim kapsamındaki kamu idareleri, döner sermayeli kuruluşlar, kamu iktisadi teşebbüsleri, kamu bankalarıyla diğer kamu kurum ve kuruluşlarının tasarrufunda yer alan sosyal tesislerde alınacak yemek, konaklama ve diğer hizmet bedellerinin tespitinde ve elde edilen gelirlerin kullanımında uyulacak usul ve esaslardan meydana geliyor.

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinden faydalanacak olan kurum personelinden bu yıl alınacak asgari bedeller, tebliğde belirlenen özellikleri taşıyan tesislerde yemek ücreti olarak kişi başına günlük 24.40-16.30 lira, konaklama bedeli 7-12.20 lira olacak. 1 Temmuz-15 Ağustos’ta konaklama ücretleri konutun türüne göre 11.10-12.20 TL olarak açıklandı.

Buzdolabı bulunan konut veya bağımsız bölümde günlük en az 4.10 lira, televizyon bulunanlarda günlük en az 4.10 lira ve klima bulunanlarda ise günlük en az 5.80 lira konut başına ilave bedel ödemesi alınacak.

Misafirhanelerden yararlanan kurum personelinden kişi başına her gece için en az 12.20 lira alınacak. Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kreş ve çocuk bakım evlerine kabul edilecek devlet memurlarıyla diğer kamu personelinin her çocuğu için aylık bakım ücreti asgari 220 lira olarak belirlendi.

Sauna, hamam ve kaplıcalardan bir saatlik yararlanma karşılığı kişi başına en az 15.10 lira ödenecek. Tebliğ, 1 Şubat’ta yürürlüğe girecek.