EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

"2016 yılı yeni bir rekorla son bulacak"

2016 yılını rekorla kapatacaklarını söyleyen Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, "Gayrimenkul sektörü Arap müşterilerle rekor kıracak" dedi.

Ortadoğu pazarında uzun yıllardır faaliyet gösteren Projebeyaz, CNR Emlak Fuarı'na Kartal’da yükselen Helis More, Bursa Botanik 224 ve Helis Marin projeleri ile katıldı. Fuarda son faiz indirimleri hakkında bilgi veren ve "Konut almanın tam zamanı" diyen Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, şirketlerin uzun vade ve düşük fiyatlarla konut sattığını söyledi. Uzun, "Şimdi bir de bunun üstüne düşük faiz dalgası gelemeye başladı. Bu da tüketicinin elini güçlendirdi. Alıcının güçlü olduğu bir piyasadayız konut alımını erteleyen biraz daha bekleyelim diyen herkesin şimdi konut almak için son fırsatı. Bu düşük faiz ve düşük fiyat ortamı bittiğinde ellerindeki paralarla konut almak daha zor hale gelecek. Onun için konut alımında gün bu gündür" dedi.

Birçok potansiyel alıcının parasını borsada ya da mevduatta tuttuğunu belirten uzun kredi faizlerindeki düşüşün mevduat faizlerinde de düşüşü getireceğini belirten Uzun, "Mevduat faizleri düşerken ve borsa çalkalanırken en uygun ve garanti prim kapısı gayrimenkul olarak önümüze çıkıyor. Özellikle peşin alımlarda önümüze çıkan yüzde 10-15'lik indirim yatırımcıyı konuta yönlendiriyor. Bu fırsatı acele edenler yakalayacak. Yeni projelerdeki fiyatlar şu an ki kadar uygun olmayabilir" diye konuştu.

Gayrimenkul yatırımı her şartta kazandırır

Faiz indirimlerinin yanı sıra firmaların da kendi bünyelerinde yaptıkları faizsiz kampanyalar ile konut alma şansının daha da yükseldiğini söyleyen Uzun, şöyle konuştu: "Barınma ihtiyacımızdan vazgeçemeyeceğimize göre ve mülk değerleri her türlü krize rağmen orta ve uzun vadede kazandırmaya devaöm eder. Bu kazanım yıllık en az yüzde 10-15 civarında olduğu göz önüne alınırsa; bizim ödediğimiz kira bedelinin de bu artış oranının yaklaşık yarısı olduğu da dikkate alınırsa, ne taraftan hesap yaparsanız yapın, bu faiz oranları ve kampanyalar tüketicileri emlak satın almaya sevk edecektir."