Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

20 yılda 6.7 milyon konut yeniden inşa edilecek

20 yıl içinde 6 milyon 700 bin konutun yıkılıp yeniden inşa edilmesi ve yılda 300 bin konutun dönüştürülmesi hedefleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2019-2023 yıllarını kapsayan icraat planının hazırlanacağı “2023'e Doğru Türkiye'de Çevre ve Şehirciliğin Geleceği” adlı istişare toplantısı yapılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un talimatıyla Cumhuriyetin 100’üncü yılının kutlanacağı 2023’te “yaşanabilir çevre, afetlere hazır kimlikli ve akıllı şehirler” vizyonuna ulaşmak amacıyla bir toplantı gerçekleştirilecek.

Bu toplantıda Bakanlığın beş yıllık icraat planı hazırlanacak. Bununla birlikte birimler ve bağlı kuruluşların sorumlu olduğu hedefler doğrultusunda 2023’e kadar yapılması planlanan çalışmalar masaya yatıracak.

6 AYDA BİR DÜZENLENECEK

19-20 Ocak tarihlerinde Antalya’da bir otelde düzenlenecek toplantının açılış ve kapanış konuşması Murat Kurum tarafından gerçekleştirilecek. Toplantının ikinci gününde sonuç bildirgesi Bakan Kurum tarafından açıklanacak. Söz konusu toplantı, yılda iki kez olmak üzere farklı şehirlerde 6 ayda bir düzenlenecek.

Düzenlenecek olan toplantıda son dönemde iklim değişikliği kaynaklı sel felaketleri konuları ve çözüm önerileri de konuşulacak. Türkiye’nin yedi bölgesi için hazırlıklarına devam edilen “İklim Değişikliği Eylem Planı” da bu toplantıda görüşülecek konular arasında yer bulacak.

BİRİMLER TARAFINDAN SUNUMLAR YAPILACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan “Kentsel Dönüşüm Stratejisi” ve “Mekansal Strateji Planı” ile ilgili çalışmalar da gerçekleştirilecek olan toplantıda ele alınacak. 20 yılda 6 milyon 700 bin konutun yıkılıp yeniden inşa edilmesi ve yılda 300 bin konutun dönüştürülmesi amacıyla hedeflenen strateji planının uygulayıcı birimleri tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a sunumlar yapılacak.