EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

198 bin TL’den başlayan TOKİ Silivri Konutları’nda başvuru tarihi 18 Haziran

TOKİ tarafından İstanbul Sİlivri ilçesinde hayata kazandırılan bin 356 konutlu sosyal konut projesi için kura başvuruları 18 Haziran’da başlıyor. İşte başvuru şartları…

Yurdun dört bir yanında konut sahibi yapmaya devam eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin yeni projesi TOKİ Silivri Konutları’nda başvurular 18 Haziran 2018 tarihinden itibaren alınmaya başlayacak.

TOKİ tarafından İstanbul Avrupa Yakasının sakin ve doğa ile iç içe ilçelerinden Sİlivri’de hayata kazandırılan TOKİ Silivri Konutları’nda emekli vatandaşlara, dar gelir sınıfındaki ve orta gelir sınıfındaki ailelere konut kontenjanı ayrıldı.

Kira öder gibi ev sahibi olunmasının önünü açan projede ayda 961 TL’den başlayan taksitlerle en düşüğü 198 bin TL’den 2+1 ve 3+1 planında tasarlanan daire seçeneklerine yer veriliyor.

TOKİ Başkanı Ergün Turan İstanbul Silivri’de en düşüğü 198 bin TL’den başlayan konutlar için hak sahiplerinin kura yöntemi ile belirleneceğini ve kuraya katılmak isteyen vatandaşların 18 Haziran tarihi itibariyle başvurularını gerçekleştirebileceğini açıkladı.

Yurdun en büyük toplu konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yurt genelinde büyük şehirler de dahil olmak üzere sosyal konut projelerini hızla hayata kazandırmaya devam ediyor.

700 adeti dar gelirliye, 422 adeti orta gelirliye ve 234 adeti de daha önceden hiç konut satın almamış emekli vatandaşa ayrılan sosyal konut projesinde yine modern ve klasik öğeler bir arada kullanıldı. 2+1 ve 3+1 planında daire seçeneklerine yer verilen proje az katlı şık mimarisi ile dikkat çekiyor.

Daire fiyatlarının 198 bin TL’den başlangıç gösterdiği projede aylık taksit ödemeleri ise ayda 961 TL’den başlıyor. Toplam bin 356 adet daireye yer verilen TOKİ Silivri Konutları projesi iki etap şeklinde tasarlanıyor. İnşaat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği TOKİ projesinde kura başvuruları ise 18 Haziran’da başlıyor.

TOKİ Başkanı Ergün Turan başvuruların 18 Haziran tarihinde başlayacağını ifade ederek, “Başvuruda 29 Haziran son gün. 11-12 Temmuz’da kura çekilişi yapılacak ve ev sahipleri belli olacak. Evlerin fiyatları 198 bin liradan, en düşük aylık taksit tutarı da 961 liradan başlıyor” dedi.

Turan, “Amacımız hiç konut sahibi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın kira öder gibi ev sahibi olabilmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Emekli vatandaşlar için TOKİ tarafından geliştirilen ‘İkinci Bahar’ kampanyası ile konut projelerinde emekliler yüzde 25 kontenjan ayrıldığının altını çizen TOKİ Başkanı Turan, “2017’de 15 binin üzerinde konutu hiç ev sahibi olmayan emekli vatandaşlarımıza verdik” dedi.

Silivri TOKİ Konutları projesinde de 234 konutun emekliye ayrıldığını belirten Turan, “İsteyen 25 bin lira peşinat ve 180 ay vadeyi, isteyen 30 bin lira peşinat 240 ay vade ve 700 lira taksiti seçebilecek” şeklinde konuştu.

Silivri Konutları için başvuru şartları ise şu şekilde:

●Ucuz konuta başvuru için İstanbul’da en geç 30 Haziran 2016’dan itibaren kesintisiz ikamet ediyor olmak gerekiyor.

● Başvuru yapacak kişi daha önce TOKİ’den ev veya konut kredisi almamış olmalı.

● Hane halkı aylık net geliri en fazla 4800 lira olmalı.

● Yaş şartı dar gelirli için yapılan konutlarda 25, orta gelir grubunda 18.

● Şartları sağlayanlar Halkbank’ın İstanbul’daki bütün şubelerine başvurabilecek.

● Başvuru bedeli alt gelir grubu için 1000 lira, orta gelir grubu için 2000 lira.