Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
2 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

17 millet bahçesi projesi 2019 yılı başında tamamlanacak

TOKİ, 17 millet bahçesi projesinin 2019 yılı başında bitirileceğini açıkladı. Bahçelerle birlikte yeşil şehirler oluşturulması hedefleniyor.

17 millet bahçesi projesi, 2019 yılı başında bitirilecek. TOKİ olarak millet bahçelerinin yapımında da büyük bir sorumluluk aldıklarını dile getiren Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Sami Er; “Şehirlerimizi daha yeşil ve refah yaşam alanı haline dönüştürmek, şehirlerimizin yaşam ve çevre kalitesini yükseltmek ve yeşil şehirler oluşturmak için yürütülen Millet Bahçesi Projesi kapsamında TOKİ, 18 ilde 22 millet bahçesi gerçekleştirecektir” şeklinde konuştu.

Sami Er, bu bahçelerden 15’inin eski stadyumların yerine yapılacağını söyledi. Er, bu stadyumların Adana, Batman, Eskişehir, Diyarbakır, Gaziantep, Giresun, Hatay, Malatya, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas, ikisi Trabzon ve Bursa’da olduğunu ifade etti.

TOPLAM 14 MİLYON METREKARE BÜYÜKLÜĞÜNDE MİLLET BAHÇESİ

Sami Er, İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen 5 millet bahçesinden birinin TOKİ, ikisinin ise TOKİ iştiraki şirketleri tarafından yapıldığını hatırlattı. İstanbul’da TOKİ’nin, iştiraklerinin ve belediyelerin projelendirdiği ve hayata geçireceği millet bahçelerinin toplam büyüklüğünün yaklaşık 14 milyon metrekare olduğunu belirten Er; “İstanbul'da kişi başına düşen yeşil alan miktarı millet bahçeleri ile yüzde 10 artacaktır. Bu ay içinde 386 bin metrekarelik Pendik Millet Bahçesi ile 152 bin metrekarelik Diyarbakır Sur Dicle Vadisi Millet Bahçesi'nin ihalesi de bitirilecek. Bunun dışında 17 millet bahçesinin projeleri de 2019 yılının başlarında bitirilecektir” şeklinde konuştu.