EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi 2018’de açılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın açıkladığı 15 Temmuz Müzesi'nin açılış tarihi belli oldu. Müze, 2018 yılının sonunda kapılarını ziyaretçilere açacak.

10 bin metrekarelik arsa üzerine inşa edilecek olan 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Müzesi’nin 10 milyon lira bedelle tamamlanması amaçlanıyor.

15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi’nin inşaat kısmının haziran ayında başlaması bekleniyor. Müze, 2018 yılının son döneminde ise ziyaretçilere açılacak.

İnteraktif uygulama alanları oluşturulacak

Mülkiyeti Hazineye ait bir alanın Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne tahsis edilmesi sonrasında çalışmalarına hız veren Kültür ve Turizm Bakanlığı, sari mimari, inşaat-elektrik-makina mühendisliği, teşhir-tanzim ve peyzaj mimarlığı projelerini bir an hayata geçirmek için faaliyetlerini sürdürüyor.

15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi’nde görsel sunumların yer alacağı kalıcı ve geçici sergi salonu ile konferans salonu, kütüphane, kafe, restoran, hediyelik eşya bölümü, sinevizyon, çocuk atölyesinin yanı sıra şehit ve gazi eşyalarının sergileneceği interaktif uygulamalar alanı oluşturulacak.