AND Pastel
1 Yıl Sonra Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Folkart Incity
2 Yıl Sonra Teslim
Folkart Incity İzmir / Bornova 239.000 TL - 1.349.000 TL Proje Detayı
Pega Kartal
Hemen Teslim
Pega Kartal İstanbul Anadolu / Kartal 395.000 TL - 1.600.000 TL Proje Detayı
Nef Kağıthane
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Kağıthane İstanbul Avrupa / Kağıthane Proje Detayı

Yatırımcının yeni gözdesi Beykoz'da konut fiyatları artıyor

Altyapı çalışmalarının hızlanmasıyla her geçen gün değeri artan Beykoz, konut yatırımcısın yanı sıra sektör temsilcilerinin de dikkatini çekmeye başladı.

Yavuz sultan Selim Köprüsü'nün hizmete açılması ve Üsküdar-Beykoz metro hattının yapımına başlanmasıyla birlikte Beykoz'da hayata geçirilen markalı konut sayısında ciddi bir artış olacağına dikkat çeken uzmanlar, yabancı yatırımcıalrın da bölgede arsa toplamaya başladıkları belirtiyor.

Bölgede 2004 yılından bu yana süregelen markalı konut piyasasıyla birlikte daire fiyatlarının hızla arttığını belirten EVA Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Esin Ağar ve Öyküm Öngiden, markalı konutların villa ve daire tipinde olduğunu, metrekare satış fiyatlarının 2.910 ile 27.000 TL arasında değiştiğini ifade ediyor.

Kiralık ofislerin metrekaresii 12-15 dolar

Bölgedeki ofis yatırımlarında da kısa zaman önce büyük bir artış yaşandığını belirten Ağar ve Öngiden, özellikle Kavacık'ın bu konuda önemli bir yer olduğunu söylüyor. Lokasyonu sebebiyle Kavacık'ın en değerli ofis bölgelerden biri olduğunu söyleyen Ağar ve Öngiden, altyapı problemleri, yerleşim alanlarının yetersizliği ve imar problemleri nedeniyle bölgenin yeterli düzeyde talep görmediğini ve boşluk oranlarının sabit kalmasına yol açtığını da kaydediyor.

2016 yılının ilk çeyrek verilerine göre Kavacık bölgesinde A sınıfı ofislerin doluluk oranının yüzde 93 seviyesinde olduğu bilgisini veren Ağar ve Öngiden, A sınıfı ofislerde minimum ve maksimum birim kira değerleri için metrekare bazında aylık 15-25 dolar talep edildiğini, gerçekleşen kiralamaların ise ağırlıklı olarak 12-15 dolar aralığında seyrettiğini söylüyor.