AND Pastel
1 Yıl Sonra Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Folkart Incity
2 Yıl Sonra Teslim
Folkart Incity İzmir / Bornova 239.000 TL - 1.349.000 TL Proje Detayı
Pega Kartal
Hemen Teslim
Pega Kartal İstanbul Anadolu / Kartal 395.000 TL - 1.600.000 TL Proje Detayı
Nef Kağıthane
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Kağıthane İstanbul Avrupa / Kağıthane Proje Detayı

Türk yatırımcılar gayrimenkul seçimini mobilden yaptı

Milliyetemlak.com EN'deks sonuçlarına göre, Türkiye, yaz ve bayram döneminde emlak emlak aramalarını mobil platformlar üzerinden yaptı.

Milliyetemlak.com EN’deks verilerine göre, yaz aylarında ve bayram döneminde emlak aramaları mobilden yapıldı. Verilere göre, Haziran ayında en fazla kiralık konut araması İstanbul için yapılırken, İstanbul’u Ankara ve İzmir’deki kiralık ve satılık konut aramaları izledi. Ayvalık, Didim, Cunda, Samsun Altınkum, Avşa Adası, Antalya Konyaaltı ise yazlık, taş ev, müstakil ev, çiftlik ve arsa aranan diğer önemli bölgeler olarak dikkat çekti.

En çok aramyı kadınlar yaptı

Araştırma sonuçlarına göre kadınlar yaz aylarıyla birlikte emlak arayışlarını artırdı. Mayıs ayında emlak arayan kadın kullanıcı oranı yüzde 40 iken, Haziran ayında bu oran yüzde 48’e yükseldi. Haziran ayıyla birlikte yazlık aramaları da bir önceki aya göre yüzde 40 artış kaydetti.

Bayramda mobilden gayrimenkul arayışı arttı

Uzun bayram tatili beklenenin aksine emlak arayışlarında gerilemeye neden olmazken, bayram döneminde emlak aramalarının büyük bölümü mobilden yapıldı. Bu dönemde mobilden emlak aramaları, geçmiş dönemlere göre yüzde 15 artış kaydetti.